آمادگی علما و اهل سنت استان کرمانشاه برای پذیرایی از زائران عتبات/ حب الحسین یجمعنا
در جلسه ستاد مردمی اربعین حسینی که در قصرشیرین برگزار شد، امام جمعه اهل سنت از آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جلسه هماهنگی و آغاز به کار ستاد مردمی اربعین حسینی استان کرمانشاه، عصر دیروز به ریاست فرمانده قرارگاه‌ اربعین، فرماندار شهرستان قصرشیرین، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و با حضور جمعی از بزرگان، معتمدین و نمایندگان اقشار مختلف برگزار شد.

در این جلسه، مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: فلسفه قیام امام حسین (ع) در راستای ستم‌ناپذیری و مبارزه با ظلم، امری است که برای تمام انسان‌ها فارغ از مذهب و قومیت و نژاد پسندیده و ستوده است و امروزه تبدیل به الگوی ایثار و مقاومت و ذلت ناپذیری شده است.

وی بازگشایی مرز خسروی را عنایتی الهی و حسینی عنوان کرد که در سال جاری شامل حال استان کرمانشاه و به ویژه مردم قصرشیرین شده است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

تاتار با اشاره به مردم محور بودن مراسم اربعین حسینی گفت: دولت علیرغم مشکلات مالی و اقتصادی فراوانی که با آن روبروست، خوشبختانه در امر احداث زیرساخت‌های عمرانی و خدماتی تمام اقدامات لازم را انجام داده و اعتبارات مورد نیاز را اختصاص داده و اکنون مردم باید به عنوان میزبانان اصلی این مراسم با تشکیل ستادها و کمیته های مردمی، کار خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی را ساماندهی نمایند.

همچنین جعفر همتی فرمانده قرارگاه اربعین استان کرمانشاه، راهپیمایی اربعین را فرصتی برای خدمتگزاری به زائران اباعبدالله (ع) دانست که هر فرد و نهادی بسته به ارادتش می‌تواند در این مراسم خدمت کند.

وی با بیان اینکه جامعه اهل سنت، اهل حق و تشیع هر یک به گونه‌ای به امام حسین(ع) ارادت دارند، وحدت، همبستگی و ساماندهی مردم در پذیرای از زوار را امری دانست که می‌تواند باعث شناساندن چهره فرهنگی و ویژگی مهمان‌نوازی مردم این شهرستان به سراسر کشور شود.

همتی بیان داشت: ستادهای مردمی باید با حفظ وحدت خود در خدمات رسانی به زائرین سهیم و شریک بوده و با هماهنگی ستاد عتبات عالیات در امر  خوش آمدگویی به زوار، اسکان، تغذیه و سایر خدمات زیر نظر قرارگاه اربعین اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بازگشایی مرز خسروی به عنوان آرزوی دیرینه مردم این استان و شهرستان، کاری گروهی و دسته جمعی بوده که با موافقت و تلاش‌های مسئولان ارشد نظام و سایر مسئولان اجرایی، به انجام رسیده است.

فرهاد تجری با اشاره به سابقه فرهنگی و پیشینه تاریخی مردم قصرشیرین در پذیرایی از زوار امام حسین (ع)، آن را برندی مهم و اساسی خواند که باعث شناساندن فرهنگ والای منطقه در سراسر کشور شده است.

وی گفت: به تبعیت و تأثیر این برند فرهنگی و تاریخی باید همگی تلاش کنیم تا نام و صدای قصرشیرین در کل کشور دیده و شنیده شده و خاطره خوبی در اذهان عمومی زوار بر جای گذارد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی در خصوص مطالبه دیگر مردم که همان منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است گفت: طرح نهایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نهایی شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و ان‌شاالله با رایزنی‌های صورت گرفته تصویب خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت قصر شیرین و نمایندگان این جامعه نیز حمایت رسمی و همه جانبه خود را در برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسمات اعلام کردند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست