۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر خراسان » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 14423
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
اتحاد و اتفاق مسلمین مهمترین درس عید قربان است
اتحاد و اتفاق مسلمین مهمترین درس عید قربان است
امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي:

اتحاد و اتفاق مسلمین مهمترین درس عید قربان است

مولوي سيد احمد عبدالهي گفت: يكي از درسهايي که عید قربان به ما می دهد اتحاد مسلمین در برابر زورگویان عالم و اظهار نفرت و بیزاری از كساني است که در صدد تضعیف قدرت اسلام بوده و چشم دیدن وحدت امت اسلامی را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار این دفتر با بیان اینکه عید سعید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است خاطر نشان کرد: این عید یادآور مجاهدت های حضرت ابراهیم و اسماعیل(ع) هست. چون در چنین روزی آنان تسلیم در برابر فرمان خالق کائنات را به نمایش گذاشتند که خداوند در کلام خودش از ایشان به لفظ «فَلَمَّا أَسْلَمَا» یادآوری نموده است و هم چنین شیطان لعین که خواست مانع اجرای فرمان الهی بشود در برابر این پدر و پسر مخلص ، ناکام و ذلیل شد.

وی افزود: مناسک مهم‌ حج ابراهیمی، یادگار خلیل الله آن بت شکن تاریخ است، در روز عید سعید قربان، مسلمین عالم این پیروزی را جشن می گیرند با ادای نماز عید و انجام دادن قربانی هر سال خاطرات حضرت ابراهیم را زنده نگه می دارند، حجاج بیت الله الحرام با زدن سنگ بر نماد شیطان این موفقیت را تجلیل می نمایند. در اماکن مقدسه، کعبه، زمزم، صفا و مروه و مقام ابراهیم یادگار ایثار و فداکاری حضرت ابراهیم است.

ایشان اتحاد و اتفاق مسلمین را مهمترین درس عید قربان دانست و اظهار داشت: یکی از درسهایی که عید قربان به ما مسلمان ها می دهد اتحاد و اتفاق مسلمین در برابر طاغوت ها و زورگویان عالم است و اظهار نفرت و بیزاری از شیطان صفتانی است که در صدد تضعیف قدرت اسلام و مسلمین هستند و چشم دیدن عزت اسلام و وحدت امت اسلامی را ندارند.

وی افزود: درس دیگری که عید قربان به مسلمانان می دهد اینست که اطاعت و تسلیم در برابر دستورات و احکام‌ الهی باعث سرافرازی و سعادت هر دو جهان می شود.

ایشان درس سوم را ایستادگی در برابر وسوسه نفس و شیطان دانست و ابراز داشت: انسان باید در مقابل نفسانیات و وسائس شیطانی استقامت کند و الا دچار ذلت و زبونی خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*