۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر گلستان
  • شناسه : 18095
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
امام حسین(ع) درس آزادگی را به ما آموخت
امام حسین(ع) درس آزادگی را به ما آموخت
امام جمعه اهل سنت مسجد بابا حسن لوندویل آستارا:

امام حسین(ع) درس آزادگی را به ما آموخت

حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد با اشاره به ایام محرم و شهادت امام حسین (ع)، اظهار داشت: در ایام ماه محرم و شهادت نوه گرامی رسول خدا (ص) قرار گرفته ایم که این ایام را تسلیت می گوییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به ایام محرم و شهادت امام حسین (ع)، اظهار داشت: در ایام ماه محرم و شهادت نوه گرامی رسول خدا (ص) قرار گرفته ایم که این ایام را تسلیت می گوییم.

وی با بیان اینکه باید از قیام عاشورا درس بگیریم، اضافه کرد: قیام عاشورا قیام حق علیه باطل و قیام خون در برابر شمشیر ظلم و ستم بود که درس های عبرت انگیزی برای جوامع بشری به همراه داشته است و آزادگی، عدالت و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و مقاومت در برابر دشمن در سخت ترین شرایط از مهم ترین درس های این قیام خونین بوده است.

امام جمعه اهل سنت مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا در ادامه سخنان خود به تبیین وقایع شب عاشورا بر اساس روایات پرداخت و گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا یارانش را جمع کرد و یاران و خانواده اش را بهترین یاران و خانواده ها خواند و برایشان دعا کرد و ضمن آگاهی دادن آنان از فرجام روز عاشورا، آنان را آزاد گذاشت تا با فراغ خاطر بروند.

حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد با اشاره وصیت امام حسین (ع) ، خاطر نشان کرد: ایشان در وصیت نامه خود بعد از بیان عقیده خویش درباره توحید و نبوت و معاد، هدف خود را از سفر به کربلا و کوفه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح مفاسد امت و احیای دین خدا عنوان می فرماید.

وی در پایان بیان داشت: علت اصلی قیام امام حسین (ع) برای انگیزه های شخصی و دنیایی نبود بلکه برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با مفاسد وسیع و مسائل ضداسلامی و ضدانسانی حکومت یزید بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*