عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
امام حسین(ع) محور وحدت در جهان اسلام است
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: یکی از مهم‌ترین پیام‌های قیام عاشورایی امام حسین(ع) احیای انسانیت و ایستادگی در برابر ظلم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمدامین راستی با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع) از مصادیق آیات قرآن است، گفت: قیام عاشورایی حسین(ع) و یارانش در حقیقت همان شجره طیبه است که ریشه در اعماق زمین و به طرف آسمان قد کشیده و جهانیان تا روز قیامت از ثمرات آن بهره مند خواهند بود.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، انقلاب و مکتب امام حسین(ع) نهضتی است که موجب زنده شدن هویت، آزادی و کرامت در بین بشریت و همه آزادیخواهان جهان اسلام شده است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از امام حسین(ع) به عنوان احیاگر امر به معروف و نهی از منکر نام برد و عنوان کرد: امام حسین(ع) محور وحدت و انسجام جامعه اسلامی است.

وی ارادت اهل سنت به امام حسین را مثال‌زدنی بیان کرد و گفت: ارادت و علاقه اهل سنت به اهل بیت و امام حسین(ع) در طول تاریخ مشهود بوده و این مهم را می‌توان به صورت کامل در کتب، اشعار و مراسماتی که برگزار می‌کنند مشاهده کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست