۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر كردستان
  • شناسه : 18096
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
امام حسین و یارانش حقانیت قیام خود را به تاریخ اثبات کردند
امام حسین و یارانش حقانیت قیام خود را به تاریخ اثبات کردند
امام جمعه موقت سنندج:

امام حسین و یارانش حقانیت قیام خود را به تاریخ اثبات کردند

امام جمعه موقت سنندج گفت: امام حسین و یارانش حقانیت قیام خود را به تاریخ اثبات و ستون حق را استوار کردند و یزیدیان ستمگر و لشکریان باطل را منهدم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در مراسم سوگواری سلاله‌های پاک رسول خدا به مناسبت ماه محرم با حضور کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) و یارانش برای خشنودی خدا و اجرای فریضه امر بمعروف و نهی از منکر هجرت کردند.
وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع ) هدف از قیام خود را احیای سنت جدش رسول‌الله و احیا امر بمعروف و نهی از منکر اعلام کرده است، گفت: آن حضرت برای مادیات پست و مقام دنیوی قیام نکرد بلکه آن حضرت ادامه‌دهنده مسیر رسول الله بود.
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرمایش یکی از عالمان اسلامی و تعریف ایمان از دیدگاه امام حسین(ع) گفت: از عقیده و جهاد انسان به ایمان تعبیر می‌شود، بدون تردید رمز موفقیت انسان در داشتن ایمان، داشتن باور و عقیده و جهاد در راه خداست.
وی با اشاره به فرمایش قرآن که کاروان امام حسین (ع) با  تکیه بر عقیده توحیدی، اسلامی و دینی با اموال و جانشان از مکه و مدینه به سوی کربلا هجرت کردند، افزود: در این مسیر یاران امام حسین(ع) انواع و اقسام شکنجه‌ها را تحمل کردند و یزدیان بدترین بی‌انصافی‌ها را در حق آنها انجام دادند.
ماموستا حسینی اظهار کرد: هدف از هجرت یاران امام حسین(ع) خشنودی خدا و اجرای فریضه امر بمعروف و نهی از منکر و نه پست و مقام دنیوی بوده است.
وی با بیان اینکه قیام امام حسین و یارانش مورد تایید خداست و عظیم‌ترین درجه را نزد پروردگار دارند، گفت: امام حسین و یارانش حقانیت قیام خود را به تاریخ اثبات و ستون حق را استوار کردند و یزیدیان ستمگر و لشکریان باطل را منهدم کردند.
ماموستا حسینی اذعان کرد: محبان اهل بیت موظفند نسبت به ائمه اطهار و شریعت محمدی اخلاق‌مدار باشند و از سیره و عادات آنها پیروی کنند.
وی اظهار کرد: مسلمانان شیعه و سنی باید در سایه اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه و اختلاف ادامه‌دهنده سنت نبوی باشند.
امام جمعه موقت سنندج گفت: در قبل از انقلاب علمای اهل تسنن خطابه‌های بلندی در وصف امام حسین(ع ) و یارانش نقل کرده‌اند و برای مظلومیت اصحابه مظلوم گریسته و از طایفه ظالم یزیدیان ابراز تنفر کرده‌اند.
وی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی نیز که سوگواری و عزاداری امام حسین به بهترین شکل مورد توجه قرار گرفت، خطابه‌های خوبی در ایام محرم در روستاها و بخش‌های این استان ایراد شده است.
ماموستا حسینی ادامه داد: دانشمندان بزرگ اهل سنت تعاریف زیادی از نهضت حسینی داشته‌اند و شجاعت و کرامت امام حسین و خودخواهی و عیاشی یزیدیان در دشت کربلا را به وضوح نقل کرده‌اند.
به گفته وی، دانشمندان بزرگ اسلامی اعلام کرده‌اند که رمز و راز قرآن را از حرکت امام حسین (ع) آموخته‌اند.
وی گفت: کسی که عشق به رسول‌الله در وجودش باشد هرگز ظلم و ستم یزیدیان علیه یاران مظلوم امام حسین (ع) را فراموش نمی‌کند.
وی قرآن را معجزه الهی و سرشار از رمز و رازهای عجیب دانست و گفت: پیروی از دستورات قرآن و یاران و اصحابه رسول الله (ص) رمز سعادت انسان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*