۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ایران
  • شناسه : 16593
  • ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
امروز امام خامنه ای نماد عزت و اقتدار حسینی است/ مساجد و تکایا باید بازتعریف شوند
امروز امام خامنه ای نماد عزت و اقتدار حسینی است/ مساجد و تکایا باید بازتعریف شوند
رئیس سازمان صدا و سیما در اختتامیه اجلاس پیرغلامان حسینی:

امروز امام خامنه ای نماد عزت و اقتدار حسینی است/ مساجد و تکایا باید بازتعریف شوند

علی عسگری با اشاره به عزت و اقتدار حسینی و ویژگی های قیام حسینی گفت: مساجد و تکایا باید بر مبنای ویژگی های قیام حسینی بازتعریف شوند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از خبرگزاری شبستان، « عبدالعلی علی عسگری» در مراسم اختتامیه هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی در میدان تاریخی امیر چقماق یزد گفت: فلسفه این اجلاس ریشه در مظلومیت شهادت و غیرت اباعبدالله دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران خاطرنشان کرد: همه جاذبه ای که در این مجالس و جهان اسلامی داریم برای این است که جاذبه حسین (ع) و گرمای محبت حسین (ع) گرمابخش همه مجالس ما بوده است.

وی گفت: جان مایه ماندگاری و بقای اسلام به عزاداری سالار شهیدان است و همانطور که امام (ره) فرمودند محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است و در این انقلاب اسلامی که ما با حوادث متعددی روبرو بوده ایم، شهدا بودند که از حریم اسلام دفاع کردند و امروز قدرت ما به خاطر شهدای ما است.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران تصریح کرد: یکی از فرازهای شجاعت و غیرت حسینی این بود که این ویژگی ها در وجود امام راحل ظهور و بروز کرد و موجب به میدان آمدن مردم و ایستادگی در مقابل رژیم شاه بود که راز و رمز موفقیت آن در شهادت و حسین (ع) بود.

علی عسگری خاطرنشان کرد: امروز ما محتاج امام حسین(ع) هستیم و این شور، عزت و اقتدار حسینی به ما کمک می کند که بتوانیم در این تهاجم فرهنگی بر دشمن غلبه کنیم.

وی گفت: امروز فضای مجازی و تهاجم فرهنگی دشمنان، خانواده های ما را نشانه گرفته است که پیرغلامان و مداحان و واعظان باید برای مقابله با آنها گام بردارند.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران بیان کرد: اگر جوانان، مردمان و شهدای مدافع حرم ما نبودند وضع جامعه ما متفاوت از امروز بود که این هم شهادت طلبی و هستی با امام حسین(ع) بود.

وی گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون با تمسک به حسینی پیش رفتیم و اگر امروز امام خمینی (ر) نماد غیرت حسینی بود امروز امام خامنه ای نماد غیرت حسینی است و همه ملت ایران نماد غیرت حسینی است و تنها در این دنیای پرفتنه از این طریق می توانیم در مقابل دشمنان بیایستیم.

علی عسگری با اشاره به رفتار مقام معظم رهبری در خصوص پیام ترامپ تصریح کرد: این رفتار امام خامنه ای نشان از غیرت، بصیرت و تدبیر حسینی بود.

وی گفت: ما باید هیات ها و مساجد را بازتعریف کنیم و در کنار مراسم های دینی باید فعالیت های اجتماعی داشته باشیم و از طرق مختلف در زمینه رونق تولید و کمک به فرهنگ و عفاف گام بردارند.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران بیان کرد: باید در تمام تکایا و مساجد این جیران جهادی به معنای انفاق راه بیافتد و این که افراد در هیات ها به فکر مظلومان باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*