۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر هرمزگان
  • شناسه : 18755
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
امر به معروف و نهی از منکر، عنصری محوری در کلام حضرت زهرا(س) 
امر به معروف و نهی از منکر، عنصری محوری در کلام حضرت زهرا(س) 
خطیب جمعه اهل سنت روستای هیرو استان هرمزگان:

امر به معروف و نهی از منکر، عنصری محوری در کلام حضرت زهرا(س) 

"شیخ سلیمان سپیدکار"  با اشاره به سخنان حضرت زهرا(س) در مسجد بعد از رحلت رسول خدا(ص)، امربه معروف و نهی از منکر را یکی از عناصر محوری در کلام این بانوی بزرگوار تلقی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، “شیخ سلیمان سپیدکار”، خطیب جمعه اهل سنت روستای هیرو از توابع شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: در سخنانی که حضرت فاطمه (س) در هدایت جامعه بعد از رحلت رسول خدا (ص) در مسجد نبوی و در حضور خلیفه وقت و مردم ایراد فرمودند، عنصری محور به نام «امر به معروف و نهی از منکر» به چشم می خورد.

” آقای سپیدکار” گفت: حضرت زهرا(س) در ابتدای خطبه پس از حمد و ثنای الهی و بیان رسالت پیامبر(ص) مهاجرین و انصار را با این مضمون « أَنْتُمْ عِبَادَ اللَّهِ نَصْبُ أَمْرِهِ وَ نَهْیِهِ؛ شما بندگان خدا! هدف امر و نهی الهی هستید» مورد خطاب قرار داد.

وی ضمن استناد به کلام حضرت زهرا(س)، « فَرَضَ اللَّهُ عَلَیْکُمُ… الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلَحَهً لِلْعَامَّهِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ تَنْزِیهاً» حکمت امر به معروف را صلاح جامعه و حکمت نهی از منکر را دوری از انحرافات جامعه بیان کرد.

خطیب جمعه روستای هیرو با اشاره به حوادث جانسوز کربلای ۶۱ هجری تاکید کرد: اگر نهی از منکر از بین مردم کمرنگ شود، مردم منهیات را عین دین پنداشته ،دین دچار انحراف و کجی شده و منکرات در آن رواج پیدا می­کند.

وی با استناد به سخن امام علی(ع) مبنی بر «لْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلَحَهً لِلْعَوَامِّ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ رَدْعاً لِلسُّفَهَاءِ؛ خداوند امر به معروف را برای اصلاح عموم جامعه و نهى از منکر را براى باز داشتن نابخردان واجب کرد» خاطر نشان کرد: با بررسی تطبیقی سخنان این دو معصوم (ع) این نتیجه به دست می آید که اگر نهی از منکر از جامعه برچیده شود، نابخردان در دین انحراف ایجاد کرده و نزاهت آن را خدشه دار می کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*