۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

  • شناسه : 22773
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۴۳
امنیت، بزرگترین نعمت الهی است
امنیت، بزرگترین نعمت الهی است
عالم دینی اهل سنت:

امنیت، بزرگترین نعمت الهی است

 شیخ محمد عقیل رضوانی با اشاره به آیاتی از سوره بقره، گفت: امنیت بزرگترین نعمت الهی بوده که جامعه را به سعادت می­رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از هرمزگان، شیخ محمدعقیل رضوانی خطیب جمعه اهل سنت، بندرکنگ استان هرمزگان، در گفتگو با ما، به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت:  امنیت نعمت بزرگی در جامعه بوده که افراد آن جامعه را به آرامش درونی و آسایش فردی و اجتماعی می رساند.

وی با بیان این نکته که امنیت بزرگترین نعمت الهی است، تصریح کرد: با وجود امنیت در یک جامعه، اندوه و ترس زائل و احساس رضایت و سعادت بر جامعه حاکم می شود.

شیخ رضوانی با اشاره به آیه ۱۲۶ سوره بقره، «وَإِذ قَالَ إِبرَهِمُ رَبِّ ٱجعَلۡ هَذَا بَلَدًا ءَامِنا وَٱرزُق أَهلَهُۥ مِنَ ٱلثَّمَرَتِ؛ و (به یاد آورید) هنگامی را که ابراهیم گفت: « پروردگارا! این (سر زمین) را شهری امن بگردان، و اهل آن را از میوه های (گوناگون) روزی ده» خاطر نشان شد: با بهره گیری از تعالیم قرآنی و با استناد به سخن حضرت ابراهیم(ع)، قطعا امنیت برترین نعمت بوده که جامعه اسلامی باید قدردان این نعمت باشد.

وی گفت: اولین در خواست حضرت ابراهیم (ع)  از خدا، طلب امنیت برای سرزمین و بعد از آن دعای روزی برای ساکنین شهرمکه بود.

آقای رضوانی ابراز کرد: انسان با وجود امنیت لذت زندگی را چشیده و از نعمت ها بهره برده و با وجود امنیت است که انسان قادر به انجام فعالیت های روزمره می­باشد.

خطیب جمعه اهل سنت در پایان ضمن آرزوی موفقیت نیروی انتظامی که وظیفه و ماموریت استقرار نظم و امنیت در جامعه را دارند، این هفته را به این سبزپوشان نیروی انتظامی تبریک گفت.

 

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*