۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر آذربايجان غربي
  • شناسه : 46275
  • ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
امنیت ، انسان‌های مؤمن از ترس‌های قیامت است
امنیت ، انسان‌های مؤمن از ترس‌های قیامت است
امام جمعه سیمینه بوکان

امنیت ، انسان‌های مؤمن از ترس‌های قیامت است

ماموستا عمر قادرپور افزود: ایمان به خدا به قلب انسان حالتی می‌بخشد که اندوه و نگرانی در آن نمی‌ماند و از غیرخدا نمی‌ترسد؛ زیرا همۀ امکانات و همۀ هستی و قدرت‌ها، به سبب ایمان به خداوند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، خطبه های نماز جمعه این هفته سیمینه بوکان به امامت ماموستا عمر قادر پوراقامه گردید

ماموستاعمرقادرپوردرابتدا به آیه ۹۶سوره مریم اشاره کرد و گفت: إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا ؛ آنان که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، خداوند رحمان دوستی آنان را در دل های مردم قرار می دهد.

خطیب جمعه با بیان اینکه ایمان به خدا به قلب انسان حالتی می‌بخشد که اندوه و نگرانی در آن نمی‌ماند و از غیرخدا نمی‌ترسد؛ زیرا همۀ امکانات و همۀ هستی و قدرت‌ها، به سبب ایمان به خداوند است از مهم‌ترین آثار ایمان به خدا و انجام عمل صالح در آخرت‌، امنیت انسان‌های مؤمن از ترس‌های قیامت است.

امام جمعه سیمینه بوکان اشاره به آیه۹۳سوره مائده کرد و گفت: خداوند مى فرماید: لَیْسَ عَلَى الَّذینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ جُناحٌ فى ما طَعِمُوا اِذا ما اتَّقَوا وَآمَنُوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ ثُمَّ اتَّقَوا وَآمَنُوا ثُمَّ اتَّقَو وَاَحْسَنُوا وَاللّهُ یُحِببُّ الْمُحْسِنینَ.

بر کسانى که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده اند گناهى در آنچه خورده اند نیست؛ اگر تقوا پیشه کنند و ایمان بیاورند و اعمال صالح انجام دهند، سپس تقوا پیشه کنند و ایمان آورند، سپس تقوا پیشه کنند و نیکى کنند، و خداوند نیکوکاران را دوست دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*