اهل‌سنت کل دنیا با امام حسین(ع) آشنا هستند و ایشان را دوست دارند
ماموستا رستمی گفت: ارادت و محبت اهل‌بیت(ع) در میان پیروان اهل‌سنت اگر بیشتر از اهل تشیع نباشد کمتر از آنها نیست و همه بزرگان و علمای اهل سنت در این‌ باره اجماع دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و اسوه ایثار و فداکاری حضرت امام حسین(ع) اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) قیام علیه بی‌دادگری و ظلم‌های یزید و مبارزه با ظلم و طاغوت بود.

وی به دیدگاه اهل‌سنت درباره واقعه کربلا و محبوبیت امام حسین(ع) پرداخت و افزود: اهل‌سنت کل دنیا با امام حسین(ع) آشنا هستند و ایشان را دوست دارند.

منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از دیدگاه اهل تسنن جایگاه اهل‌بیت پیامبر خدا(ع) به حدی مهم است که حتی پیامبر خدا(ص) درباره اهل بیت(ع) فرموده کسانی که از سر محبت و دوست داشتن اهل بیت پیامبر خدا(ع) از دنیا بروند به شهیدی از دنیا رفته‌اند.

وی گفت: امام حسین(ع) تنها مربوط به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام جهان اسلام و امام، معلم و اسوه تمام جامعه هستند.

ماموستا رستمی بیان کرد: ارادت و محبت اهل‌بیت(ع) در میان پیروان اهل‌سنت اگر بیشتر از اهل تشیع نباشد کمتر از آنها نیست و همه بزرگان و علمای اهل سنت در این‌ باره اجماع دارند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، یادآور شد: پیامبر گرامی اسلام(ص) درباره حضرت امام حسین(ع) و حضرت امام حسن(ع) فرموده «کسی که این دو و پدر و مادرانشان را دوست داشته باشد در روز قیامت در کنار من و از یاران من است و در کتاب اصول اعتقادات اهل سنت نیز این مهم بیان شده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به واقعه تلخ کربلا اظهار کرد: آنهایی که مرد خدا و برای مقابله با ظلم سبقت گرفته‌، قطعاً با فرمان الهی و رسول خدا(ص) این حرکت را انجام داده‌اند.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: کربلا مکان ایثار و فداکاری است چرا که در آنجا واقعاً مبارزه با ظلم و ستم رخ داده و امام حسین(ع) و یاران وفادارش در این راه به درجه شهادت رسیدند و امروز تمام مسلمانان جهان غرق عزا و ماتم هستند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست