۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر خراسان » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 18917
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
اهل سنت محبت اهل بیت(ع) را واجب و اهانت به اهل بیت را حرام می دانند
اهل سنت محبت اهل بیت(ع) را واجب و اهانت به اهل بیت را حرام می دانند
امام جمعه اهل سنت بيرجند:

اهل سنت محبت اهل بیت(ع) را واجب و اهانت به اهل بیت را حرام می دانند

مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: هر کس با اهل بیت پيامبر(ص) دشمنی داشته باشد اهل سنت نیست و همه مذاهب اهل سنت متفق القول بر این نظر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه اهل سنت دوستدار اهل بیت پیامبر اسلام(ص) هستند اظهار داشت: ما اهل سنت اهل بیت(ع) را دوست داریم و دوستی اهل بیت را جزء ایمان خود می دانیم و دوست داریم راه و روش امام حسین(ص) را ادامه دهیم.

وی افزود: اهل سنت محبت اهل بیت(ع) را واجب و اهانت به اهل بیت را حرام می دانند.

مولوی فاروقی گفت: هیچ یک از مذاهب اربعه اهل سنت نسبت به اهل بیت بغض و دشمنی ندارند.

ایشان تاکید کرد: هر کس با اهل بیت پیامبر(ص) دشمنی داشته باشد اهل سنت نیست و همه مذاهب اهل سنت متفق القول بر این نظر هستند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند هدف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مقابله با انحرافات ایجاد شده در دین عنوان کرد و ابراز داشت: وقتی امام حسین(ع) فساد، ظلم و جور را در دستگاه و حکومت یزید می بینید نمی توانند تحمل کنند و قیام می نمایند.

مولوی فاروقی تصریح کرد: امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدشان قیام کردند زیرا نمی توانستند ظلم دستگاه یزید را تحمل کند و با شهادت خودشان به ما مسلمانان این درس را آموختند که مسلمانان نباید در برابر ظلم سکوت کنند و باید در هر زمان و مکان بر علیه ستمگران قیام کنند ولو اینکه به شهادت برسند پس امربه معروف و نهی از منکر درس دیگری بود که امام حسین به ما آموختند. راه امام حسین پایبند بودن به احکام دینی و امر به معروف و نهی از منکر است.

مدیر مدرسه علمیه الصدیق بیرجند ادامه داد: قیام امام حسین این درس را به ما می دهد که وحدت داشته باشیم و نباید در برابر حاکمان ظالم سکوت کنیم.

مولوی فاروقی ابراز داشت: هیچ مسلمانی نیست واقعه شهادت امام حسین(ع) و کربلا را بداند ولی متاثر نشود. راه محبت امام حسین(ع) راه مبارزه با فساد، ظلم و مبارزه با یزیدیان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*