۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر كردستان
  • شناسه : 10495
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
ایران رتبه نخست حفظ قرآن را در جهان دارد/ انقلاب اسلامی ۵۰۰ میلیون به مسلمانان جهان اضافه کرده است
ایران رتبه نخست حفظ قرآن را در جهان دارد/ انقلاب اسلامی ۵۰۰ میلیون به مسلمانان جهان اضافه کرده است
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و مشاور مقام معظم رهبری

ایران رتبه نخست حفظ قرآن را در جهان دارد/ انقلاب اسلامی ۵۰۰ میلیون به مسلمانان جهان اضافه کرده است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه حافظان و حاملان بسیار زیادی را در کشور داریم که در کشورهای خارجی رتبه‌های اول را کسب می‌کنند، گفت: کشور ایران از نظر حفظ و اهتمام به قرآن کریم در جهان اسلام رتبه اول را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله محمدحسن اختری در همایش بزرگ قرآن و عترت که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان عرصه قرآنی در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با بیان اینکه در گام اول انقلاب که چهل سال طول کشید تحول آفرینی خوبی در بحث قرآنی پیش آمد، اظهار کرد: در این مرحله به حفظ قرآن توجه ویژه‌ای شد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید فرموده‌اند در کشور ما تحول قرانی به وجود آمد و به مسئله قرآن توجه کافی نشده بود، اما در گام اول انقلاب به مسئله حفظ قرآن توجه ویژه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در گام دوم انقلاب باید تلاش کنیم جامعه و فرهنگ ما فرهنگ و جامعه‌ای قرآنی شود و تاثیرگذاری قرآنی را منعکس کنیم.

وی تصریح کرد: امروز ما حافظان و حاملان بسیار زیادی را در کشور داریم که جشنواره‌ها و مسابقات بین‌المللی در کشورهای خارجی رتبه‌های اول را کسب می‌کنند.

به گفته وی، کشور ایران از نظر حفظ و اهتمام به قرآن کریم در جهان اسلام رتبه اول را دارد.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم کردستان از مردم این استان به عنوان غیور مردمان مرزدار نام برد و گفت: مردم کردستان در برابر متجاوزان همواره ایستادگی کرده‌اند و با مقاومت خودشان برگ زرین تاریخی ایستادگی را به نمایش گذاشتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه مردم استان کردستان با دادن شهدای بسیاری از آیین و کشور حمایت کرده‌اند، اذعان داشت: کردستان نماد استقامت و پایداری در برابر هجمه‌های دشمنان در طول هشت سال دفاع مقدس بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ دوستی از نوشته‌ها، هنرمندی هنرمندان استان آشکار است، عنوان کرد:  عشق و علاقه به قرآن از برگزاری اینگونه همایش‌ها در کردستان هویداست و امید که خداوند برکات خود را بر مردم ارزانی کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و مشاور مقام معظم رهبری با تاکید براینکه این رسالت تک‌تک ماست که قرآن را از محجوریت درآوریم و به آن چنگ بزنیم، اضافه کرد: خدای متعال این گنجینه گرانقدر را که رسول اسلام به عنوان اولین ثقل در میان مردم به یادگار گذاشت، به انسان هدیه کرده است.

آیت‌الله اختری اضافه کرد: ما اکنون در مرحله‌ای قرار گرفته‌ایم که چهل سال از انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشته‌ایم و گام دوم را آغاز کرده‌ایم که کشورمان در گام اول در خصوص قرآن اقداماتی انجام داده است.

حرکت در حوزه آموزش قرآن در حال تعمیق و توسعه است

وی با بیان اینکه نونهالان و دانش‌آموزانی که قرآن را حفظ می‌کنند دارای ارزش والایی هستند، عنوان کرد: حرکت آموزش و توجه به قرآن در حال تعمیق و توسعه است.

وی با تاکید بر اشکارسازی نقش تاثیرگذار قرآن کریم در جامعه اذعان داشت: جامعه قرآنی تنها به چاپ و ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف تحقق پیدا نمی‌کند، جامعه قرآنی جامعه‌ای متاثر از دستورات قرآنی است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ۵۰۰ میلیون نفر به مسلمانان جهان اضافه کرده است، گفت:‌ یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان در جهان وجود دارد که از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون نفر به تعداد مسلمان افزوده شده است.

به گفته وی، بسیاری از مسلمانان که به کشورهای مختلف از جمله عراق، ترکیه، افغانستان مهاجرت کرده‌اند خودشان مروج اسلام شده‌ و این بیانگر رشد و توسعه اسلام است.

وی با بیان اینکه جهان امروز اقبال به اسلام دارد و این صف‌بندی‌ها و حرکات ناشایست که از سوی سردمداران کفر که با پولهای مسلمانان به دست جنایتکاران آل صعود که علیه مسلمانان و قرآن پخش می‌شود، گفت: این حرکات برای آن است که می‌دانند اسلام در حال

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه