۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر بوشهر
  • شناسه : 14809
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی در گناوه
برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی در گناوه

برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی در گناوه

کارگاه سبک زندگی اسلامی تحت عنوان اخلاق اسلامی به سبک نبوی در مسجد بلال حبشی گناوه با حضور بانوان شیعه و اهل سنت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر،کارگاه سبک زندگی اسلامی تحت عنوان اخلاق اسلامی به سبک نبوی در مسجد بلال حبشی گناوه با حضور بانوان شیعه و اهل سنت برگزار شد.
خانم حقانی مشاور توانمند حوزه و دانشگاه به گام‌های مؤثر موفقیت در زندگی زناشویی، از دیدگاه قرآن و سیره نبوی پرداخت.
وی با اشاره به گام اول با طرح این سؤال که بدانیم هدف از زندگی چیست؟ گفت: طبق آیه ۵۶ سوره ذاریات هدف از آفرینش انسان بندگی خدا می‌باشد و کامل‌ترین تعبیر کلام خداوند است که همه کارهای ما فقط برای پروردگار باشد.
وی افزود: اگر مقصد زندگی خدا باشد، همه گرفتاری‌ها و مشکلات، شکست‌ها و پیروزی‌ها و بسیاری از سختی‌های زندگی مفهوم و تعریف دیگری پیدا می‌کنند.
خانم حقانی گام دوم را ابراز محبت بیان کرد و گفت: وجود مهر و محبت و تداوم آن، ضامن سعادت ایشان و باعث ایجاد خانواده‌‏ای همراه صمیمیت در فضایی گرم و آرام می‌شود.
کارشناس حوزه و دانشگاه، قرار دادن معیار ثابت در زندگی و حذف معیارهای نادرست و چشم و هم‌چشمیو حسادت‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسیاری از افراد آنچه را که ما داریم ندارند، لذا مناسب است به جای نگاه به بالا‌دست‌ها که چشم و هم‌چشمی را به دنبال دارد، نیم نگاهی هم به پائین‌دست‌ها داشته باشیم.
وی گام چهارم را تلاش برای شناخت روحیات و حساسیت‌ها دانست و به روحیات نوعی و شخصی و راه‌های شناخت روحیات اشاره کرد.
لازم به ذکر است این کارگاه با تلاش معاونت فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر و همکاری حوزه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها و امام جمعه شهر گناوه شیخ فاروقی برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*