۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر خراسان
  • شناسه : 14852
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  • منبع : خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی
تبیین راهبردی مقاومت فرهنگی در جمع امامان جمعه اهل سنت و شیعه عراق
تبیین راهبردی مقاومت فرهنگی در جمع امامان جمعه اهل سنت و شیعه عراق

تبیین راهبردی مقاومت فرهنگی در جمع امامان جمعه اهل سنت و شیعه عراق

راهبرد مقاومت فرهنگی در جمع امامان جمعه اهل سنت و شیعه عراق تبیین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، این راهبرد در بازدید  ۸ تن از امامان جمعه شیعه و ۱۸  تن از امامان جمعه تبیین راهبردی مقاومت فرهنگی در جمع امامان جمعه اهل سنت و شیعه عراق اهل سنت کشور عراق از بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی تبیین شد.

در این دیدار حجت‌الاسلام محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی با تبیین رویکرد تقریبی و وحدت‌آفرین این بنیاد در پژوهش و تولید کتاب، راهبرد مقاومت در عرصه‌های فرهنگی را راهبردی قابل اجرا و ضروری برای فعالیت‌های تبلیغی در عصر کنونی دانست.

وی از امامان جمعه شیعه و سنی خواست با پژوهشی علمی و میدانی، دست به قلم ببرند و برای ارتقاء سطح آگاهی‌های نسل جوان گام بردارند و همچنین آثار مکتوب خود را برای بررسی، چاپ و نشر و ترجمه به زبان‌های مختلف ارائه کنند.

مولوی صارمی، از ائمه جمعه اهل سنت عراق گفت: تا پیش از سفر به جمهوری اسلامی ایران، بر اثر تبلیغات مسموم صهیونیست‌ها و سلفی‌ها فکر می‌کردم که حتی یک مسجد برای اهل سنت در ایران وجود نداشته باشد، اما امروز اطلاع یافتم که صدها مسجد اهل سنت در خراسان وجود دارد و در هر جمعه، در شهر مقدس مشهد، پنج نماز جمعه اهل سنت اقامه می‌شود.

امام جمعه اهل سنت تربت جام نیز در این دیدار گفت: ما به زندگی در جمهوری اسلامی افتخار می‌کنیم و با توجه به حضور اهل سنت ایران در مرزها، حراست از مرزهای کشوری اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم.

وی افزود: تعداد مدارس اهل سنت در منطقه خراسان تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی  فقط ۷ مدرسه، آن هم ویژه برادران بود که این تعداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بیش از ۳۰ مدرسه رسیده است و  هم اکنون  بیش از ۳ هزار طلبه اهل سنت، اعم از خواهر و برادر در این مدارس، با برخورداری از حمایت‌ها و امتیازات یکسان با طلاب شیعه، مشغول تحصیل علوم دینی هستند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*