۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر گلستان
  • شناسه : 7589
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
تحکیم پیوندهای خویشاوندی از سفارشات خداوندی است
تحکیم پیوندهای خویشاوندی از سفارشات خداوندی است
امام جمعه گلیداغ:

تحکیم پیوندهای خویشاوندی از سفارشات خداوندی است

امام جمعه اهل سنت گلیداغ شهرستان مراوه تپه گفت: تحکیم پیوندهای خویشاوندی و استحکام روابط خانوادگی از سفارشات خداوندی است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عباس علیزاده در نماز جمعه این هفته اهل سنت گلیداغ شهرستان مراوه تپه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید سعید فطر گفت: صله رحم مانند دیگر سفارش های اسلام مهم بوده و باید درباره ارتباط با ارحام نباید کوتاهی کنیم.
وی با بیان اینکه، ضمن نگاه داشتن احترام والدین باید با آنها ارتباط صمیمی برقرار نماییم، افزود: احسان و تکریم به پدر و مادر از جایگاه بسیار بلندی برخوردار است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم همواره به احترام و تکریم پدر و مادر تاکید کرده است.
امام جمعه اهل سنت گلیداغ تصریح نمود: معنای نیکی به پدر و مادر این نیست که بخواهیم فقط به آن‌ها کمک مالی کنیم بلکه کمک‌های معنوی از کمک‌های مادی بسیار مهم‌تر هستند، کمک کردن، لبخند زدن به والدین و نگاه محبت آمیز به آن‌ها داشتن هم احسان و نیکی به والدین است.
آخوند عباس علیزاده اظهار کرد: از نگاه قرآن کریم کسانی که ایمان واقعی دارند به والدین خود احسان می‌کنند، در امر نیکی به والدین میان پدر و مادر فرقی نیست، بلکه باید هر دو را در نظر داشت و به آنها احسان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه، صله‌رحم باعث می‌شود که پیوند خویشاوندی بین مسلمانان هر روز بیشتر و مستحکم تر شود، تصریح نمود: در آیات و روایات نیز به صله‌رحم تاکیدات فراوانی شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه