۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر بوشهر
  • شناسه : 7711
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
ترک عادات ناپسند مراقب باشیم پس از رمضان ترک نشود
ترک عادات ناپسند مراقب باشیم پس از رمضان ترک نشود
مدرس مدرسه دینی و امام‌جمعه موقت اهل سنت اخندY

ترک عادات ناپسند مراقب باشیم پس از رمضان ترک نشود

شیخ قضاوتی: بسیاری از عادت‌های بد و ناپسند و بسیاری از غفلت‌های انسان با روزه ماه رمضان ترک می‌شوند نباید ترک عادات ناپسند پس‌ازاین ایام ترک و فراموش شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ قضاوتی مدرس مدرسه دینی و امام‌جمعه موقت اهل سنت اخند در خطبه‌های نماز جمعه روستای زبار خطاب به نمازگزاران گفت: بسیاری از عادت‌های بد و ناپسند و بسیاری از غفلت‌های انسان با روزه ماه رمضان ترک می‌شود نباید ترک عادات ناپسند پس‌ازاین ایام ترک و فراموش شود.
وی با تأکید بر تداوم مراقبت و مواظبت از اعمال پس از ماه رمضان گفت: پیوسته بعد از خودسازی و تقرب به خدای متعال مراقب اعمال خود باشید. چشم و گوش و زبان، دست‌وپا و همه اعضای بدن را از ارتکاب به گناه محفوظ بدارید. همچنانکه این جوارح از انجام گناه در حال روزه‌داری مصون و محفوظ از گناه بود.
خطیب جمعه برای تداوم تقوا که در این ماه مبارک حاصل شده است گفت: این مورد تحقق نمی‌یابد مگر اینکه بعد از سی روز روزه‌داری، روزه‌های سنت، قرا‌ئت قرآن، صدقه و اعمال صالح و نیک، مورد فراموشی و غفلت قرار نگیرد.
مدرس مدرسه دینی اخند افزود: همان‌طور که با صدق نیت خیرخواه و دعاگوی برادران مسلمان بوده‌اید همچنان دیگران را از دعاهایتان فراموش نکنید و هرکجا کسی نیاز به یاری شما داشت هرگز مضایقه و دریغ نکنید.
وی در ادامه سخنان اشاره به امنیت و آرامش حاکم بر جامعه ایران اسلامی کرد و گفت: حق‌تعالی منت بزرگی شامل ایران ما کرده است و در کشوری هستیم به برکت رهبری و رهنمون‌های مقام معظم رهبری حفظه‌الله تعالی مردم ما در آسایش و آرامش به سر می‌برند؛ وظیفه تک‌تک ما این است قدرشناس باشیم و ناسپاسی نکنیم.
خطیب جمعه در پایان خطبه با تاسی به فرمایش پیامبر گرامی اسلامی (ص‌) گفت: «نعمتان مغبون فیهما کثیر من الناس الصحه و الامان». دو نعمت است که مردم قدر آن نمی‌دانند سلامتی و امنیت. خدا را بر این نعمات شاکریم و همواره دعا می‌کنیم و آرزو داریم خدای متعال دست طمع و ستم بیگانگان را از کشور و مملکت ما دور بسازد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*