عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه:
جلسات قرآن کریم، نسل جوان را از فتنه های این عصر مصون می دارد
حاج ماموستا دکتر قادری در افتتاحییه دوره جدید کلاسهای هفتگی مسجد قباء پاوه، وجود چنین جلسات و کلاسهایی را در این عصر مهم دانست و گفت: در این عصر پر از آشوب و فتنه این نوع جلسات می‌تواند قرآن کریم را به نسل جدید معرفی و نسل جوان را از فتنه های عصر خود مصون بدارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، کلاس‌های تفسیر و اخلاق سه‌شنبه‌شب‌های مسجد قبا بعد از وقفه‌ای چندماهه با تفسیر آیات ۵۵ تا ۶۶ سورۀ زمر مجدداً از سر گرفته شدند.

ماموستا دکتر ملا قادر قادری در حاشیه این کلاس ضمن تبریک شروع دوبارۀ کلاس‌ها و عرض خوش‌آمد گویی به مهمانان کتاب خدا گفت: جلسه ما جلسه قرآن و حاضرین هم اهل قرآن‌اند و آیین نامه ما برنامه و تعالیم قرآن کریم و آیات روح‌بخش کتاب آسمانی است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: ما معتقدیم قرآن کریم آیین نامه زندگی اهل ایمان و درواقع قانون مدنی و جزایی و احوال شخصی است.

ماموستا دکتر قادری بابیان اینکه باید قرآن کریم را با تدبر بخوانیم و پیام‌ها و راهنمایی‌های آن را دریافت کنیم، خاطرنشان کرد: قرآن کریم اهل ایمان را به حفظ عزت، کرامت و وحدت دعوت و به اهل ایمان اجازه نمی‌دهد با غفلت و ذلت و اختلاف و تحت سلطۀ دیگران زندگی کنند.

 

وی قرآن را کتاب عزت، عبادت، تعاون و همکاری برای همه عصور دانست و گفت: هرزمانی اهل ایمان در کنار قرآن بوده‌اند عزیز و مستقل و آبرومند زیسته‌اند. به قول اقبال لاهوری:

 

پرچم دین مبین بردیم تا دیوار چین … چون‌که عزم آهنین و استواری داشتیم

امپراتوران عالم مرتعش از بیم ما …چون رشادت‌های بی‌حدی داشتیم

 

امام‌جمعه پاوه افزود: قرآن و آیات آن عوض نشده‌اند بلکه این مسلمانان هستند که عوض شده‌اند:

 

فقیران تا به مسجد صف کشیدند … گریبان شهنشاهان دریدند

چو آن آتش درون سینه افسرد … مسلمانان به درگاهان خزیدند

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه نیاز امروز مسلمانان را بازگشت به قرآن دانست و گفت: امروز مسلمانان نیاز مبرم به بازگشت به قرآن کریم دارند تا از فتنه‌های روزگار مصون بمانند؛ حضرت علی (رض) می‌فرماید: از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) شنیدم که فرمودند: «سَتَکُونُ فِتْنَهٌ. قُلْتُ: فَمَا اَلْمَخْرَجُ مِنْهَا یَا رَسُولَ اَللَّهِ. قَالَ: کِتَابُ اَللَّهِ» در آینده فتنه‌هایی در جامعۀ مسلمانان ظاهر خواهد شد؛ عرض کردم راه و چارۀ نجات از آن فتنه‌ها چیست؟ فرمودند: تمسک به کتاب خدا (قــرآن کریم) است که هرکسی صادقانه آن را همراهی کند، از فتنه‌های زمانه مصون خواهد ماند.

ماموستا دکتر قادری گفت: سلف صالح، داعیان مخلص و ما نیز معتقدیم ما مسلمانان امروز در عصر فتنه هستیم و بهترین راه و درمان رهایی از فتنه ها، قرآن کریم است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در پایان وجود چنین جلساتی را در این عصر مهم دانست و گفت: در این عصر پر از آشوب و فتنه این نوع جلسات می‌تواند قرآن کریم را به نسل جدید معرفی و نسل جوان را از فتنه های عصر خود مصون بدارد.

فهرست