مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی
جمع آوری ۳۸ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان زکات در آذربایجان غربی
 دکتر سهندی افزود: در 9 ماهه سال جاری بیش  از 38 میلیارد و 465 میلیون تومان زکات در آذربایجان‌غربی جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،به نقل از سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در ۹ ماهه سال جاری بیش  از ۳۸ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان زکات در استان جمع آوری شده است.

وی ادامه داد:  میزان زکات جمع‌آوری شده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۸ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بیشترین زکات جمع آوری شده مربوط به شهرستان مهاباد با بیش از ۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان است.

وی افزود: همچنین مردم خیر و نیکوکار ارومیه در۹ ماهه سال جاری بیش از ۳۵ میلیارد و ۶۳۱ میلیون زکات پرداخت کرده‌اند.

سهندی اظهار کرد: مهمترین وظیفه مبلغان و عاملان زکات، تبلیغ، فرهنگسازی و نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه اسلامی است.

وی عمده فعالیت‌های شورای زکات روستایی را برنامه ریزی و ساماندهی امورات مربوط به فرهنگ سازی، تبلیغ و همکاری با مسئولان اجرایی زکات آذربایجان‌غربی در جمع آوری و جذب زکات اعلام و بیان کرد: در یک‌هزار و ۱۵۵ روستای استان شوراهای زکات روستایی تشکیل شده که تعداد ۸۰۰ مورد از آنها فعال هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی عنوان کرد: ۹۱ درصد از کل زکات جمع‌آوری شده در ۹ ماهه امسال، برای رفع نیازهای فقرا و بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز در امور طرح‌های عمرانی و عام‌المنفعه هزینه شده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست