۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر بوشهر » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 17549
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱:۲۴
  • منبع : خبرگزاری تقریب
حسین(ع) انسان را به آزادی، عدالت و شرافت فراخواند/ باید حرکت حسینی را مورد مطالعه بیشتری قرار دهیم
حسین(ع) انسان را به آزادی، عدالت و شرافت فراخواند/ باید حرکت حسینی را مورد مطالعه بیشتری قرار دهیم
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:

حسین(ع) انسان را به آزادی، عدالت و شرافت فراخواند/ باید حرکت حسینی را مورد مطالعه بیشتری قرار دهیم

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: سیدنا حسین رضی‌الله‌عنه می‌خواهد مردم از ظلم و جور حاکمان زمان رهایی یابند و عدل و قسط و برادری و برابری در همه‌جا گسترش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شیخ خلیل افرا محقق و پژوهش‌گر اهل سنت استان بوشهر و  عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در مصاحبه با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با بررسی منابع اهل سنت در خصوص فضائل امام حسین علیه‌السلام سبط نبی مکرم اسلام و واقعه اندوه‌بار عاشورا، گفت: حادثه کربلا از وقایع مهم تاریخ اسلام است که مفاهیم والا و پرارزشی را دربر دارد. عمق این تراژدی و فاجعه و مصیبت به‌قدری بزرگ است که با گذشت چندین قرن، با فرارسیدن روز عاشورا و ایام  و روزهای اول ماه محرم‌الحرام خاطره اندوه‌بار شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یاران با وفایش در اذهان میلیون‌ها انسان مؤمن و آزاده تداعی می‌شود و موج عواطف و احساسات انسانی و ایمانی در سینه‌هایشان به تلاطم می‌افتد.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بیان اینکه نباید داستان حادثه کربلا و شهادت امام حسین رضی‌الله‌عنه را مسئله ساده‌ای تصور کرد و به‌سادگی از کنار آن گذشت، افزود: داستان کربلا و نهضت فرزند رسول‌الله (ص)که برای خدا قیام می‌کند در حقیقت انسانیت را به نهضتی فرا می‌خواند که اساس آن آزادی، عدالت و شرافت است. او می‌خواهد مردم از ظلم و جور حاکمان زمان رهایی یابند و عدل و قسط و برادری و برابری در همه‌جا گسترش یابد و برای تحقق این آرمان والا و الهی با عشق و ایمان و با کمال شجاعت و شهامت قدم برمی‌دارد و در نهایت با شهادت وجود با ارزش خویش به همگان درس آزادگی و عزت می‌آموزد.

امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان ضمن تأکید بر مطالعه و بررسی عمیق حرکت تاریخی امام (ع)اظهار کرد: ما باید در این ایام به مناسبت شهادت آن بزرگ‌مرد تاریخ، این حرکت حسینی و تاریخی را مورد بررسی و مطالعه بیشتری قرار دهیم.

خلیل افرا یادآور شد: امام حسین (ع) لقب‌های متعددی دارند که برخی عبارت‌اند از سید، وفی، ولی، مبارک، سبط و شهید کربلا. همچنین یکی از القاب ایشان سیدالشهدا می‌باشد و این لقب برای سیدنا حسین رضی‌الله‌عنه کاملاً بجاست.

رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر افزود: امام حسین(ع) در دوران کودکی خود همواره مورد عنایت و لطف بسیار پیامبر (ص) قرار داشتند؛ تا جایی که پیامبر آنان را فرزندان خود نامیدند و هرگاه نزد دخترشان فاطمه (ص) می‌آمدند می‌فرمودند: فرزندانم را به نزد من بیاورید. گاهی اوقات آن حضرت می‌فرمودند: “هما ریحانتان فی الدنیا” آنها دو گل خوشبوی من در دنیا هستند و می‌فرمودند: “الحسن والحسین سیدی شباب اهل الجنه”. حسن و حسین سید و سرور جوانان بهشت‌اند.

وی در ادامه سخنان با اشاره به روایات دیگری اظهار کرد: یعلی ابن مره می‌گوید: روزی حسین در کوچه بازی می‌کرد و رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم دست‌های مبارکشان را دراز کردند امام حسین(ع) به این‌سو و آن‌سو می‌رفت، پیامبر او را خندانید و در آغوش گرفت و یک دست زیر ذقن و دست دیگرشان را بالای سر حسین (ع) قرار دادند و فرمودند:حسین منی و انا من حسین احب الله من احب حسین.

پژوهش‌گر اهل سنت خاطرنشان کرد: جابر بن عبدالله روایت می‌کند که رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: من سره ان ینظر الی من اهل الجنه فلینظر الی الحسین. هر کس دوست دارد مردی از اهل بهشت را ببیند به حسین نگاه کند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*