بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
حضور اهل سنت کویت در عزاداری های محرم
نشریه کویتی "الرای" نوشت: حضور اهل سنت و تاکید شخصیت های برجسته آنان برای حضور در هیات عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) تحول مهمی در کویت به شمار می رود.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، گزارش الرای به نقل از “عبداللطیف بن نخی”، مجالس عزاداری ماه محرم امسال در کویت بهتر و باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود و نمی توان نقش وزارت کشور و همدلی مقامات ارشد کویت با عزاداران حسینی را در این مهم نادیده گرفت.

به نوشته این نشریه، محرم امسال دو تفاوت اساسی با ماه های محرم سالیان گذشته دارد، اول اینکه وزارت کشور کویت با همکاری نیروهای انتظامی به خوبی با عزاداران همکاری می کنند و تلاش دارد تا این مراسم بهتر از گذشته برگزار شود.

این نویسنده افزود، سطح همکاری نیروهای انتظامی با مردم عزادار از یک همکاری صرف فراتر رفته و به نظر می رسد آنان سعی می کنند با جذب قلوب عزاداران، آرامش را برای آنان تامین کنند.

اما نکته دومی که محرم این سال را از گذشتگانش متمایز می کند این است که شخصیت های برجسته اهل سنت در حساب های خود در شبکه های اجتماعی در مورد حضور خود در مجالس عزای حسینی صحبت می کنند و این مساله در واقع دعوت ضمنی از اهل سنت برای حضور در این مجالس است.

الرای نوشت: زیباترین سخنی که در این میان مطرح شد سخنان استاد “اسامه الخشرم” در ویدیویی بود که از خود منشتر کرد.

این استاد دانشگاه برجسته که از برادران اهل سنت می باشد، از مسلمانان سنی مذهب در کشور خود خواسته است تا در مجالس عزای حسینی حضور پیدا کنند زیرا این مراسم ها علاوه بر آنکه مجالس پند و اندرزی برای همه مسلمانان و درس و عبرتی از زندگی و سیره اهل بیت علیهم السلام می باشد، روابط میان سنی و شیعه و وحدت بین این دو مذهب اسلام را تقویت می کند.

بیش از سی درصد از جمعیت کویت را شیعیان تشکیل می دهند که غالب آنان از مهاجران عربستانی، بحرینی و ایرانی می باشند.

هر ساله در کویت مجالس عزای حسینی با مشارکت اطیاف گسترده مردم برگزار می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست