احمد حبیبی:
حفظ دستاوردهای ارزشی انقلاب و ایجاد روحیه دین داری، از وظایف نیروی انتظامی است
احمد حبیبی گفت: حفظ دستاوردهای ارزشی انقلاب و ایجاد روحیه دین داری و اخلاق متناسب با تعلیم دین اسلام با هدف حفظ حرمت انسان ها از جمله وظایف نیروی انتظامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  از هرمزگان، احمد حبیبی عالم اهل سنت، شهرستان بستک استان هرمزگان، در گفتگو با ما ، به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: ایران کشوری باستانی بوده که در بیش از دو هزار سال قبل و دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتی گسترده امپراطوری می باشد.

وی با بیان اینکه هر حکومتی نیازمند به نظم و امنیت می باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستم های ایجاد نظم و امنیت را در طی تاریخ مورد آزمایش قرار داده است، افزود: اما سیستم نوین ایجاد نظم و امنیت داخلی یعنی سازمان پلیس در ایران حدود یکصد سال پیش مربوط می‌شود.

فرماندار اسبق بستک خاطر نشان شد: شاه قاجار ناصرالدین شاه در سفرهای سه گانه خود به اروپا و مشاهده پلیس نوین در آن کشورها و با استخدام یک مستشار بلژیکی به نام کنت دوگوبینو اولین سیستم پلیسی جدید را در ایران پایه گذاری کرد.

وی با اشاره به این نکته که  پلیس در طی ۱۰۰ سال گذشته و تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۵۷ از فراز و نشیب های متفاوت برخوردار بوده است، ادامه داد: پلیس ایران برای مدت های طولانی از دو قسمت مهم پلیس شهری و ژاندارمری مرزی و روستایی تشکیل شده بود که  کمیته انقلاب اسلامی نیز به عنوان یکی از ارکان مهم حفظ نظم و امنیت داخلی و دفاع از ارزش‌های انقلاب در داخل کشور در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به این مجموعه افزوده شد.

استاد دانشگاه  گفت: کثرت نیروهای پلیس در بعد از انقلاب بنا به ضرورت هایی باعث شد تا در سال ۱۳۷۰ با تصمیم مجلس شورای اسلامی این نیرو در یکدیگر ادغام و سیستم پلیس واحد به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون جدید پلیس ایران جزئی از ستاد نیروهای مسلح و وابسته به وزارت کشور و در تبعیت از رهبری معظم انقلاب قرار دارد، اضافه کرد: پلیس جدید ایران در سه بخش تقریباً مستقل به فرماندهی حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی تشکیل شده است.

حبیبی ادامه داد: حوزه فرماندهی و حفاظت و اطلاعات تقریباً در ساختار سیستم پلیس کلیه کشورهای جهان مشترک بوده اما وجود سازمان عقیدتی سیاسی از ویژگی های سیستم پلیس ایران محسوب می شود.

وی یادآور شد: این سازمان موظف بوده تا در بعد اعتقادی – سیاسی نسبت به حفظ دستاوردهای ارزشی انقلاب و ایجاد روحیه دین داری و اخلاق متناسب با تعلیم دین اسلام به حفظ حرمت انسان ها از جمله اصول اساسی است اقدام کند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست