۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر گلستان
  • شناسه : 18067
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
حفظ عفاف و حجاب از سفارش های مهم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می باشد
حفظ عفاف و حجاب از سفارش های مهم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می باشد
بانوی قرآنی اهل سنت گلستانی:

حفظ عفاف و حجاب از سفارش های مهم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می باشد

بانوی قرآنی اهل سنت گلستانی گفت: حفظ عفاف و حجاب از سفارش های مهم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می باشد که به آن تاکید فراوان داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، خانم قورچایی بانوی قرآنی اهل سنت گلستانی ضمن تسیلت ایام ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) بر امت بزرگ اسلام افزود: یکی از مسائل و نکات مهمی که امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) برآن تاکید فراوان داشته اند، حفظ ارزش های اسلامی از قبیل عفاف و حجاب بخصوص برای بانوان امت اسلامی می باشد.
وی تصریح نمود: امام حسین (ع) در حماسه کربلا بر بانوان امر کردند که چادرهای خود را محکم بر کمر گره ببندند تا در افت و خیز جهاد با دشمن، حجاب را حفظ نمایند.
کارشناس فرهنگی اهل سنت واحد خواهران جامعه المصطفی العالمیه گرگان در ادامه اظهار نمود: امروز اگر زنان مسلمان دچار مشکل هستند بخاطر این است که الگوی مناسبی ندارند و به بی راهه رفتند و بجای الگوگیری از حضرت زینب (س) و حضرت فاطمه زهرا (س) زنان غربی را الگوی خود قرار می دهند.
بانوی قرآنی اهل سنت گلستانی تاکید نمود: لذا لازم است بانوان امت اسلامی با الگوگیری از حضرت زینب (س)، عفاف و حجاب را که یکی از سفارش ها و تاکیدهای دین مبین اسلام است را سرلوحه زندگی قرار بدهند.
خانم قورچایی با تاکید براینکه، عفاف و حجاب تنها در پوشش خلاصه نمی شود، افزود: باید سایر رفتارهای زن مسلمان نمایانگر عفاف و کرامت انسانی باشد.
کارشناس فرهنگی اهل سنت واحد خواهران جامعه المصطفی العالمیه گرگان با بیان اینکه، از دیگر ویژگی های زن مسلمان این است که باید روحیه ظلم ستیزی و مبارزه با طاغوت داشته باشد، تصریح نمود: امروز بانوان امت اسلامی وظیفه دارند در غالب عفاف و حجاب با طاغوت مبارزه کنند.
خانم قورچایی با اشاره به اینکه، همه ما در آزمون بشریت تاریخ هستیم، تصریح نمود: امروز با ورود تهاجم فرهنگی و جنگ نرم شاهد مبارزه دشمنان با حجاب، عفاف و حیا هستیم و برای مقابله و مبارزه با آنان باید به آموزگارانی همچون حماسه کربلا و حضرت زینب (س) مراجعه نماییم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*