۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر كردستان
  • شناسه : 14753
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
حفظ وحدت در برگزاری عید قربان ملاک همه مردم باشد
حفظ وحدت در برگزاری عید قربان ملاک همه مردم باشد
امام جمعه مریوان

حفظ وحدت در برگزاری عید قربان ملاک همه مردم باشد

امام جمعه مریوان گفت: حفظ وحدت در برگزاری عید قربان ملاک همه مردم باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با تاکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید در مصرف برق صرفه‌جویی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: افرادی که انشعاب غیر مجاز برق دارند باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ مجوز کنند، چرا که هر انشعاب غیرمجاز برق و سایر موارد آن حرام است.

وی با بیان اینکه استفاده از حامل‌های انرژی بدون مجوز و پرداخت هزینه بها خلاف قانون اجتماعی و ظلم به سایر افراد جامعه است، عنوان کرد: قوانین اجتماعی لازم‌الاجرا بوده و این انتظار را داریم که با متخلفین در این راستا در چارچوب قانون برخورد شود.

وی با تاکید براینکه مسئولین از پاسکاری مشترکین به ادارات پرهیز کنند و تسهیل‌گری‌های لازم را در این راستا انجام دهند، گفت: مسوولانی که در راستای انجام کار مردم تسهیل‌گری نمی‌کنند و به نوعی مردم را به توپ در انجام کار ناثواب استفاده کنندگان غیرمجاز از حامل‌های انرژی شریک هستند.

خطیب نماز جمعه مریوان روز خبرنگار را هم به فعالین این عرصه تبریک گفت و افزود: خبرنگاران  چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و باید در زمینه بیان مشکلات جامعه به مسوولان تلاش کنند، اظهار داشت: تعهد و صداقت از ویژگی‌های بارز اصحاب رسانه است، خبرنگاران نباید هر حرفی که می‌شنوند را فورا در کانال‌ها بگذارند.

وی اضافه کرد: حفظ آبروی انسانها از مسائل مهمی است که اصحاب رسانه باید در زمان انتشار محتویات و تولیدات رسانه‌ای به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه مریوان در خصوص ضرورت توجه به حوزه صنایع دستی هم عنوان کرد: آموزش صنایع دستی و حرفه‌های مختلف موجب رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.

وی اضافه کرد: انسان هر شغلی را که بداند اگر به دیگران هم یاد دهد صدقه جاریه است چرا که دیگران از آن استفاده می کنند.

ماموستا شیرزادی در ادامه از شورای شهر مریوان در خصوص تحصن کارگران شهرداری جلوی منزل ایشان انتقاد کرد و گفت: ۱۵ الی ۲۰ کارگر برای دریافت حق و حقوق خودشان که شهرداری باید پرداخت کند، جلوی خانه من تحصن می‌کنند مگر من شهردارم مگر من حسابدار بانکم چه کاری از دست من بر می‌آید؟

وی اضافه کرد: در همین راستا با فرماندار هم تماس گرفتم، می‌گوید بخشی از حقوق کارگران داده شده و بخشی دیگر را تا قبل از عید به آنها می‌دهیم!

وی با اشاره به سختی کار و اهمیت فعالیت نیروهای خدمات شهرداری گفت: اگر تنها یک روز زباله های شهر جمع نشود شهر چه وضعیتی پیدا می کند؟ به فکر کارگران باشید آنها هم زن و بچه دارند با این وضعیت حقوقی که به آنها می‌دهند چگونه می‌توانند پاسخگوی نیاز خانواده‌هایشان باشند.

امام جمعه مریوان در خصوص لزوم وحدت و پرهیز از تفرقه در روز عید هم عنوان کرد: ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم مملکت ما قانون اسلامی دارد و باید براساس قانون و مقرراتی که در کشور داریم در برگزاری اعیاد حرکت کنیم.

وی با اشاره به وجود قریب به  ۸۰ مسجد در مریوان گفت: مساجد قرارگاه، ستاد مشترک و دانشگاه و رکن اساسی در جامعه اسلامی هستند،در این دانشگاه باید درس وحدت یاد بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: همه با هر مذهبی می توانند به مسجد بیایند و مسجد جای اختلاف نیست، ما هر جوری حساب کنیم باید وحدت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید اختلافات را خودمان با یکدیگر حل کنیم اصلا فلسفه نماز جماعت این است که از مشکلات یکدیگر جویا شویم و آنها را رفع کنیم، عنوان کرد: نمی شود که عید باشد و در خانواده‌ای یک نفر آن روز چون کارمند است سر کار باشد اینطور عید لذتی ندارد، بیایم در این خصوص تجدید نظر کنیم تا عید ما وحدت کامل داشته باشد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*