حمایت از دانش آموزان بی بضاعت، مسئولیت مشترک مردم و دولت است
سید عبدالباعث قتالی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه، حمایت از دانش آموزان بی بضاعت جامعه را مسئولیت مشترک دولت و مردم بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، سید عبدالباعث قتالی، خطیب جمعه اهل سنت  بندرعباس استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، ۲۲شهریور ماه ضمن اشاره به قرار گرفتن در آستانه سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار یک مسئولیت مشترک برای دولت و مردم بوده لذا حمایت از این دانش آموزان باید به گونه ای باشد که هیچ دانش آموزی بخاطر فقر و نداری از تحصیل باز نماند.

خطیب جمعه اهل سنت ضمن اشاره به پاداش دنیوی و اخروی کمک به نیازمندان، تاکید کرد: دانش آموزان بی بضاعت را مانند فرزندان خود دانسته و از آنها حمایت کنید.

قتالی بیان کرد: ترک تحصیل حتی یک دانش آموز بی بضاعت ، به معنای ایجاد یک معضل اجتماعی بوده، که باید از بروز این معضل جلوگیری شود.

خطیب جمعه اهل سنت با بیان جایگاه علم و دانش در دین مبین اسلام، به روایتی از پیامبر(ص) خطاب به اسرای مشرک مبنی بر «هرکس به ده نفر از مسلمانان سواد بیاموزد آزاد خواهد شد» اشاره کرد.

وی ضمن بیان اهمیت تقویت نهادها و موسسه های خیریه عنوان کرد: تنگناهای اقتصادی موجود در کشور نباید مانع تحصیل و بی توجهی نسبت به دانش آموزان نیازمند شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست