خداوند انسان را از نطفه ای بد بو آفرید و بعد از آن از روح خود در او دمید
آخوند محمد پروانه افزود: بايد در مقابل نعماتي كه خداوند به ما داده است شكرگزار باشيم و از كفران نعمت بپرهيزيم چرا كه كفران نعمت باعث زوال آن مي شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، آخوند محمد پروانه در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه انسان از یک نطفه حرام به وجود آمده است، اظهار داشت: خداوند بعد از به وجود آمدن نطفه از روح خود در او دمید و از این طریق به یک انسان کامل تبدیل شد.

وی افزود: یکی از نعمات خداوند گوش و چشم و قلب است که از این طریق شاکر خداوند باشیم.

خطیب جمعه اهل سنت روستای حصارچه ادامه داد: یکی از صحابه از پیامبر اکرم(ص) سوال می کند که ای رسول خدا خداوند که به شما وعده بهشت را داده ولی چرا باز هم این همه راز و نیاز می کنید پیامبر جواب می دهد آیا من برای این همه نعمات خداوند شاکر نباشم. هرچه نعمت در بین آسمان و زمین هست در تسخیر من قرار داده نباید شکر گذار آن باشم. بخاطر همین نماز و راز و نیاز می کنم.

وی ادامه داد: پیامبر که معصوم هست اینگونه راز و نیاز می کند ما که سر تا پا گناه هستیم چرا شکرگزار نباشیم.

ایشان خاطر نشان کرد: خداوند متعال آنچه که به فرشتگان داده به ماها نیز داده وآنچه که به حیوانات مثل خوردن و شهوت و غیره داده به ماها نیز داده و اگر ما انسان ها به وسیله سرمایه گرانقدری مانند عقل بتوانیم جلوی شهوات و هوا و هوس را بگیریم حتی درجه ی ما از فرشتگان نیز بالاتر می رود ولی اگر غرق شهوت و هوا و هوس شویم درجه ی ما حتی از حیوانات نیز پائین تر خواهد آمد. پس بیاییم قدر بدانیم و شکرگزار خداوند متعال باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست