۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر كرمانشاه
  • شناسه : 18633
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۰۵
خیران دانش‌آموزان بی‌بضاعت را در آستانه شروع سال تحصیلی فراموش نکنند
خیران دانش‌آموزان بی‌بضاعت را در آستانه شروع سال تحصیلی فراموش نکنند
امام جمعه موقت کرمانشاه:

خیران دانش‌آموزان بی‌بضاعت را در آستانه شروع سال تحصیلی فراموش نکنند

ماموستا ملا عزیز کرد بهمنی امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه با توجه به بازگشایی مدارس از خیران خواست در زمینه کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تلاش کنند و از آنها غافل نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه؛ ماموستا ملاعزیز کردبهمنی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه، افزود: در شروع سال تحصیلی و ارزش و مکانت علم، به رسم هرسال توجه به دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت کاری شایسته و ارزشمند است که امسال باید در این زمینه کوشاتر و پرتلاش تر ظاهر شویم.

وی اظهار داشت: مسئله ای که متاسفانه هر ساله فراموش می شود توجه و اهتمام جدی به دانشجویان بی بضاعت و کم بضاعت است که باید دست اندرکاران و خیرانِ خیراندیش در این مورد نیز به نیازمندان کمک رسانی کنند.

امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه هادر مورد جایگاه علم در اسلام گفت: براساس آموزه های دینی علم و عالم بعد از خداوند و ملائک دارای قدر و منزلت می باشند و خداوند برای وحدانیت خود آنها را شاهد گرفته است.
ماموستا کردبهمنی افزود: در جامعه دینی، اساسی ترین کار، تعلیم و تربیت بر اساس علم و آگاهی و بصیرت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد پیامبران هستند.

وی تصریح کرد از همین روست رسالت پیامبران همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا و مکتب و دین، همت اساسی آدمی باشد و برای هیچ بیگانه ای مجال تجاوز به فرهنگ ارزشی دین فراهم نیاید.

وی گفت: در مکتب تعلیم و تربیت اسلام فراگیری علم و دانش همراه با تهذیب و تربیت دینی هدف رسالت نبوی شمرده شده و برای تحصیل علم نه محدودیت زمانی دارد و نه مکانی و از این نظر علم مرز نمی شناسد چرا که پیامبر (ص) علم و حکمت را گمشده مومن می داند که نزد هرکس که بیابد آن را فرا می گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*