استاد حوزه علميه الصديق بيرجند:
دشمن در طول دوران دفاع مقدس از همه امکانات برخوردار بود
مولوي نائب عناني گفت: هشت سال دفاع مقدس در برابر ارتش تا دندان مسلحي بود که از طرف کشورهای ابرقدرت و خائنان خاورمیانه و کشورهای اسلامی حمایت می شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی نائب عنانی استاد حوزه علمیه الصدیق بیرجند در گفتگو با خبرنگار ما پیرامون هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی مردان و زنان سرزمین پاک ایران اسلامی است، که با جان و مال خودشان از خاک، وطن، ناموس و دین خود حفاظت کردند و جان و مالشان را تقدیم اسلام کردند.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس در برابر ارتش تا دندان مسلحی بود که از طرف کشورهای ابرقدرت و خائنان خاورمیانه و کشورهای اسلامی حمایت می شدند.

مولوی عنانی خاطرنشان کرد: علت جنگ ناکامی آمریکا در برابر کودتاهایی که در ایران انجام داد و نا موفق شد و آخرین عملیاتی که در صحرای طبس توسط نیروهای آمریکایی انجام گرفت توسط امر پروردگار و نیروهای غیبی رب العالمین  با شکست روبرو شد و ناچار وارد سیاستی دیگری شد و صدام حسین را از نظر امکانات و تجهیزات جنگی آماده کرد و خود اعلام پشتیبانی کامل از صدام و نیروی های منافقین کرد که حکومت جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرد اما مشیت الهی گونه ای دیگر رقم خورد و با شکست مواجه شدند.

این استاد حوزه علمیه الصدیق در رابطه با عدم موفقیت دشمن در رسیدن به اهداف اولیه خود اظهار داشت: اولین علت بسیج شدن جوانان غیور ایران و نیروهای مسلح که از جان خود در این زمینه مایه گذاشتند.

وی علت دوم را رهبری حکیمانه رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) دانست که آن ها را از پیروزی و دست یابی به سرزمین ایران مایوس کرد و قدرت الهی پشتیبان ملت ایران بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند، خرمشهر را خدا آزاد کرد. و این پیروزی نصیب امت اسلامی و ایران شد و این هدیه ای از جانب خداوند بود.

مولوی عنانی با اشاره به دلائل پیروزی ملت ایران در جنگ هشت ساله تصریح کرد: اولا ایمان مردم که باور داشتند که اگر ایران به دست نااهلان بیفتد و طعمه گرگ های گرسنه و ابرقدرت هایی که طمع به ذخایر نفتی ایران داشتند خواهد افتاد و ذخایر بدست آمریکا و انگلیس بیفتد و عدم منفعت خود ملت ایران در این ذخایر بود انگیزه ای شد که همه جوانان و ملت ایران نگذارند که به دست بیگانگان به سرزمین ایران باز شود.

ثانیا رهبری حکیمانه امام راحل که از روی اخلاص و صداقت جوانان را به مناطق جنگی دعوت می نمودند و آن ها بدون هیچ چشم داشتی ندای لبیک را سر می دادند.

این عالم اهل سنت خراسان جنوبی یاد آور شدند: اهل سنت همانند سایر ملت ایران در جنگ نقش بسیار موثری داشتند، آن ها شهیدان زیادی را تقدیم این مرز و بوم کردند. جانبازان و اسرای زیادی از جامعه اهل سنت در این جنگ نقش آفرینی داشتند که همه این ها اثبات کننده این است که مشوقین آنها علما بودند و برای حمایت از ناموس و سرزمین شان دعوت به مبارزه بر علیه استکبار و به خصوص در راس آنها آمریکا می دادند.

مولوی عنانی خاطرنشان کرد: وظیفه علما این است که یاد و خاطره ایام جنگ را به جوانان و نسل جدید منتقل کنند که آنها هم متوجه این امر باشند که اگر دشمن با حیله های گوناگون مانند تحریم،تهدید و… وارد صحنه شدند، خودش را وارد جنگ کنند.

وی افزود: به حول و قوه ی الهی همان گونه که در زمینه تحریم ها و تهدیدهای امروزی که حقا ظالمانه است ملت ایران جانانه استقامت می کنند. در برابر جنگ تحمیلی از جان و فرزندانشان برای دفاع از این مرز و بوم سرمایه گذاشتند و دشمن را از رسیدن به اهداف شوم آنها در هر زمان مایوس کردند.

وی ادامه داد: امروزه باید جوانان آگاه باشند و بدانند که دشمنی آمریکا دشمنی دیرینه ای است که چشم به ذخایر ایران دارد و تمام این حرکات برای محروم کردن ملت ایران از حقوق حقیقی خودشان است.

مولوی عنانی در پایان ایراد نمودند: تحریم و تهدیدها نتوانست انگیزه ملت ایران را کم رنگ کند و در تصمیمات دشمن اثری نداشت. و ان شاالله که جوانان این مسیر را همیشه دنبال کنند و حامی ظالمان نباشند و به آینده سرزمین خود بیندیشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست