دیدار رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با امام جمعه شهرستان بندرلنگه
«حجت الاسلام و المسلمین باوقار» در دیدار با امام جمعه شهرستان بندرلنگه «آیت الله رکنی» عملکرد و ارتباط علمای این شهر با مردم را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، “حجت الاسلام و المسلمین باوقار” در سفر به شهرستان بندرلنگه در راستای اجرای آیین افتتاحیه  مدرسه علوم دینی سلطان العلماء اهل سنت با «آیت الله رکنی» امام جمعه این شهرستان دیدار کرد و ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم بیان کرد: وجود سید الشهدا(ع) یکی از محور های اصلی جامعه اسلامی بوده که اگر سیره این امام بزرگوار در جامعه اسلامی بخصوص برای نسل جوان بدرستی تبیین شود، اهداف امام حسین(ع) در راستای احیای سنت رسول خدا(ص) محقق می­گردد.

«حجت الاسلام والمسلمین باوقار» با استناد به روایت پیامبر با مضمون «اِنَّ الْحُسین مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاه» تصریح کرد: اگر آموزه های سید الشهدا (ع) تبدیل به یک امر مهم و رکن رکین در ارزش های جامعه اسلامی و انسانی باشد، قطعا روشن کننده مسیر جوانان خواهد بود.

وی در ادامه ضمن تشکر از حضور پررنگ آیت الله رکنی، مدیریت و تدبر درست و مثبت ایشان در زمینه وحدت و ضرورت های مورد نیاز آن تاکید کرد: باتوجه به مشکلات اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه امروزه جامعه ما پیش از هر زمان نیاز به آرامش دارد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خاطر نشان کرد: جامعه امروزی نیاز دارد که مباحث اجتماعی، و فرهنگی توأمان باهم و در فضائی آرام و بدون التهاب به مردم رسانده شود.

«حجت الاسلام و المسلمین باوقار» با اشاره به رسالت شایان توجه علما در انتقال مفاهیم دینی افزود: امید است مردم با راهنمایی علمای اعلام مسیر قابل توجهی را در راستای مباحث اجتماعی، اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و فرهنگی دنبال کرده و نسل های آینده نیز با استعانت از خداوند تبارک و تعالی و توجه به قرآن و اهل بیت بتوانند از تعالیم علما و اهل بیت (ع) بهره برده و شاهد شکوفایی روز افزون جامعه اسلامی باشیم.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست