دیدار سه نفر از علمای اهل سنت با مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان
سه نفر از علمای اهل سنت گیلان با حضور در دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان با حجت الاسلام علیرضا حسین پور مدیر شعبه گیلان دیدار و پیرامون مسایل مختلف گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عزت شیخ مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش و حجت الاسلام غیاث الدین بدری امام جمعه اهل سنت روستای پیر هرات بخش اسالم و مدرس مدرسه محمدیه و هم چنین حجت الاسلام خداداد طالبی امام جمعه اهل سنت روستای لمر بخش اسالم با حضور در دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان با حجت الاسلام علیرضا حسین پور مدیر شعبه گیلان دیدار و پیرامون مسایل مختلف گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این نشست مشترک به مسایلی همچون رسیدگی به امور مساجد اهل سنت شهرستان های رضوانشر و تالش، توجه به مشکلات و کمبود ها در مدرسه علمیه محمدیه شهرستان تالش و نیز تلاش ها برای برطرف کردن مشکلات و موانع فرهنگی در جامعه مخاطب پرداخته شد.

مدیر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان در این دیدار رسیدگی به مسایل و مشکلات فرهنگی جامعه مخاطب را از وظایف مهم دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان عنوان کرد و گفت: این مجموعه همه تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات انجام خواهد داد.

وی با تاکید بر تحکیم وحدت در جامعه اسلامی اظهار داشت: تبلیغ احکام و دستورات ناب اسلامی از وظایف مهم علما است و روحانیون برای تقویت وحدت و انسجام و جلوگیری از انحرافات در جامعه اسلامی با بهره گیری از ظرفیت مساجد نقش به سزایی را دارند.

وی با اشاره به وحدت و همدلی شیعه و سنی در استان گیلان ، آن را حاصل تلاش های فرهنگی علمای این دیار دانست و خاطر نشان کرد: ارتقای سطح آگاهی علما و طلاب همانطور که در احکام و مسایل شرعی مهم است در مسایل روز کشور و جهان اسلام نیز بسیار مهم می باشد.

فهرست