۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر هرمزگان
  • شناسه : 14856
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  • منبع : خبرگزاری بسیج هرمزگان
روز عرفه، روز دعا و نیایش است
روز عرفه، روز دعا و نیایش است
امام جمعه اهل سنت بندرلنگه:

روز عرفه، روز دعا و نیایش است

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با بیان اینکه قربانی رمز فداکاری و از خود گذشتگی و جان دادن در راه محبوب نهایت تسلیم در برابر معبود است، گفت: نمادظاهری آن ایام حج و عید قربان است که انسان حیوانی را بعنوان تحفه و هدیه برای کامل شدن عبادتش قربانی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری بسیج هرمزگان، شیخ محمد صدیق بهجت، امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روز قیامت اظهار کرد: ای مردم تقوا پیشه کنید و از خداوند تبارک و تعالی هراسید چون فردای قیامت باید پاسخگوی اعمالی که دراین دنیا انجام داده اید باشید.

بهجت افزود: خداوند متعال آسمان و زمین و تمام مایحتاج انسانها را خلق نمود تا مردم بتوانند از آنها به نحو شایسته استفاده کنند و شما باید قدردان نعمت های خدا باشید.

امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه گفت: هنگامی که قیامت برپا می شود تمام کره زمین و آسمان بر اثر زلزله عظیمی ویران می گردد و کوه از جا کنده می شود و دریا مبدل به آتش میگردد و آن روز کسی به دادکسی نمیرسد وهمه از هم فرارمی کنند.

وی با تاکید بر اهمیت  روز عرفه و عیدسعیدقربان عنوان کرد: روزعرفه، روز دعا و نیایش است و اگر کسی با وجود ماه مبارک رمضان به این اقیانوس وارد شود وتشنه بازگشت و مورد قبول درگاه حق واقع نشد دیگرنمی تواند جبران کند مگر در روز عرفه پس مبادا این روز بگذرد و ما ازفضائل آن بی بهره بمانیم.

بهجت با اشاره به فضیلت ماه ذی الحجه افزود: روایت است که هرکس در شبهای قدر از فضیلت و بهره گرفتن از ماه مبارک رمضان جابماند منتظر شب و روزعرفه باشد دراین روز بهتر است اول غسل کرده ودر دعاهای دسته جمعی شرکت کنید ماباید روز عرفه قدر ناله ها، استعاثه ها، گریه ها و فریادها را بدانیم لذا حیف است انسان این روز پربرکت را از دست بدهد و در دعای عرفه شرکت نکند

وی با بیان اینکه عید سعید قربان عید بندگی است، تصریح کرد: عید واقعی در کلام حضرت علی (ع).بیان شده که فرمود هر روزی که انسان در  آن به زشتی آلوده نگردد آن روز عیداست زیرا زشتی مهمترین بستر ظهور نزاع میان آدمیان است و باعث برهم خوردن آرامش درونی وبیرونی انسانهامی شود و این همان چیزی است که باعید یعنی آرامش وشادمانی منافات دارد.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت: حرکت انسانهابه سوی علم ومعرفت همواره با شادمانی و نشاط توام است؛ بنابراین وقتی انسان معنای جدیدی کشف می کند، شادی وصف ناشدنی همه وجودش رادربرمی گیرد که آن لحظه هم عیدنامیده می شود.

بهجت دربخش دیگری ازسخنان خود افزود: بررسی کلمه قربان که جان باختن و قربانی کردن جان خویش درپای معشوق است نمادظاهری آن ایام حج وعید قربان است که انسان حیوانی رابعنوان تحفه وهدیه به طرف جایگاه معینی می بردتا برای کامل شدن عبادتش قربانی کند.

وی در پایان یادآورشد: قربانی رمز فداکاری و از خود گذشتگی و جان دادن در راه محبوب و نهایت تسلیم در برابر معبود است یعنی همچنان که من خون این قربانی رادر راه خالق یکتا بی دریغ می ریزم، و حاضرم بدون هرگونه تعقل در راه دفاع از حریم دین و اجرای فرامین آسمانی از جان خود نیز بگذرم و خون خود را تقدیم کنم.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*