امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:
رونق تولید نیاز به حمایت جدی دولت دارد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با تبریک هفته دولت و تقدیر از تلاش های دولتمردان خواستار حمایت همه جانبه دولت و بانک ها از سرمایه گذاری ها و واحدهای تولیدی در راستای تحقق شعار حمایت از رونق تولید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایرنا، ماموستا مُلامحمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد امام شافعی کرمانشاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای دولت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار هیات دولت و تاکید ایشان بر تولید داخلی خواستار حمایت دولت از بخش تولید کشور و استان های کمتربرخورداری مانند کرمانشاه شد.

او گفت: بسیاری از افراد که همت کرده و تولیدی را آغاز کرده اند نیاز به حمایت دولت و پشتیبانی بانک ها دارند اما آنقدر در پیچ و خم قوانین دست و پاگیر و سخت گیری های اداری و بانکی گرفتار می شوند و که عملا از حرکت باز می مانند.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه گفت: مردم تلاش مدیران را می بینند و محدودیت های منابع و عملکرد مسئولان را درک می کنند و با نجابت در کنار دولت هستند اما مردم نمی توانند بپذیرند ارقام میلیاردی اختلاس انجام شود.

ماموستا محمدی، پاکدستی بخش بسیار بزرگی از مسئولان و مدیران را مشهود و قابل ملاحظه دانست اما خواست مردم را مبارزه همه جانبه همه قوا با مفاسد اقتصادی و انتظار آنان از مسئولان دانست.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به بازگشت حجاج از سفر معنوی حج از مردم خواست با توقعات بیجا و رسوم نامناسب زحمات حجاج را بی نتیجه نگذارند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه بخش دیگری از خطبه های خود را به توصیه پیامبر اکرم (ص) به امت اختصاص داد و احترام به مادران و زنان را مورد تاکید دین مبین اسلام و رسول اکرم (ص) دانست.

ماموستا محمدی با اشاره به حقوق مادران در اسلام و جایگاه زن در قوانین شریعت تاکید کرد آنان که اسلام را دارای قوانین ضد زن می دانند هیچ آگاه درستی از مفاهیم شریعت مترقی اسلام ندارند و درک عمیقی از آنچه اسلام برای تعالی زنان در نظر گرفته ندارند.

وی همچنین به توصیه پیامبر اکرم ( ص) در مدیریت اموال و دارایی و اصراف و هدر دادن مال را آفت و صدقه، قرض الحسنه، زکات و توجه به خواسته های اهل خانه را موجب برکت و بقای اموال دانست.

وی اظهار داشت: اسلام دین شفافی است و قوانین آسمانی آن به وضوح عدالت را عیان دارد اما آنان که مغرض و کج اندیشند نمی خواهند دیگران این شفافیت را و پیشرفته بودن را ببینند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست