۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

  • شناسه : 17676
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱:۲۲
ریخته شدن به ناحق خون امام حسین(ع)اولین موضوع روز قیامت است که مورد باز خواست قرار می گیرد
ریخته شدن به ناحق خون امام حسین(ع)اولین موضوع روز قیامت است که مورد باز خواست قرار می گیرد
دکتر محمدعزیزحسامی:

ریخته شدن به ناحق خون امام حسین(ع)اولین موضوع روز قیامت است که مورد باز خواست قرار می گیرد

دکترمحمد عزیز حسامی: قتل آن حضرت مطابق روایت صحیح ازپیامبر اکرم(ص)  به ناحق بوده و موضوع این خون به ناحق ریخته اولین موضوعی است که در روز قیامت مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، محمدعزیز حسامی دکترای فقه و اصول مذهب امام شافعی،دبیر آموزش و پرورش در شهر جوانرود در گفتگویی به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت:مطابق آن‌چه که در روایات معتبر اهل سنت و جماعت در کتب صحاح سته، کتب عقیده و تاریخ و سیره آمده است، باور اهل سنت دربارهٔ حضرت امام حسین (علیه السلام) را می‌توان در این بند به اختصار بازگو کرد؛

مطابق روایات صحیح

حضرت حسین (علیه السلام) در زمرهٔ اهل بیت بوده که آیهٔ مبارکهٔ:

«إنّما یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنکُمُ الرِّجْسَ أهْلَ الْبَیْت وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا»

دربارهٔ ایشان نیز موضوعیت دارد.

وی افزود:نبی مکرم اسلام (ص)امام حسین(علیه السلام) را سید و سرور جوانان اهل بهشت، ریحان خوشبوی نبوت و نور چشم خود معرفی فرموده است و ایشان و امام حسن (علیه السلام) را بارها بر دوش مبارک حمل نموده‌اند.

محمد عزیر حسامی در ادامه تاکید کرد:قتل آن حضرت مطابق روایت صحیح ازپیامبر اکرم(ص)  به ناحق بوده و موضوع این خون به ناحق ریخته اولین موضوعی است که در روز قیامت مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد:علمای اهل سنت در حضور یزید از آن امام دفاع نموده و در فضایل اهل بیت – در مقابل امویانی که اهل بیت را بدگویی می‌کردند- علمای اهل سنت اولین کتاب‌های فضایل را تألیف کردند.

دکتر حسامی در پایان اظهار داشت:در مذاهب اهل سنت عزاداری غیرمشروع با خراشیدن گونه، دریدن گریبان و … برای هیچ کس -حتی رسول اکرم(ص) – جایز نیست، لیکن روزه گرفتن عاشورا و دادن خیرات و نذورات برای مردگان از امور مستحب است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*