شرط قبولی اعمال اخلاص در عمل و انجام اعمال مطابق با دستور یا عمل پیامبر است
مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: هر كس در اعمال خود از سنت رسول الله پیروی نكند و در عمل او اخلاص وجود نداشته باشد عملش مورد قبول واقع نمي شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی غلام حیدر فاروقی، امام جمعه اهل سنت بیرجند، در مراسم نمازجمعه ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ با بیان اینکه برای قبولی عبادات دو شرط لازم است اظهار داشت: یکی از این شروط اخلاص در عبادت است که اگر اخلاص نباشد عمل انسان ارزشی ندارد.

وی افزود: دومین شرط قبولی اعمال این است که عملی که انسان انجام می دهد مطابق با دستور یا عمل پیامبر باشد.

مولوی فاروقی ابراز داشت: قرآن وحی است، سنت پیامبر هم وحی است، دلیل اینکه سنت و سخنان و عمل پیامبر هم وحی است این نص سریع آیه قرآن است (وَمَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَى) پیامبر هیج گاه سخنی را که می فرمایند از طرف خودشان از هوا و خواهشات نفسانی شان نمی فرمایند بلکه هر سخن و دستور و هر عمل پیامبر وحی است که به پیامبر وحی شده که شما این سخن را به مردم ابلاغ کنید و این عمل را انجام دهید.

ایشان خاطر نشان کرد: قرآن و سنت در حقیقت لازم و ملزوم یکدیگر هستند، مانند کلمه شهادت لا اله الا الله و محمد رسول الله هر دو با هم هستند کسی که سنت را قبول نداشته باشد قرآن را قبول ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست