۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر هرمزگان
  • شناسه : 29351
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
صدق و راستی، بنای زندگی یک مومن است 
صدق و راستی، بنای زندگی یک مومن است 
خطیب جمعه اهل سنت روستای لبنی شهرستان سیریک:

صدق و راستی، بنای زندگی یک مومن است 

شیخ اسماعیل کریمی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به آیات قرآن گفت: صدق و راستی، بنای زندگی یک مومن بوده و غفلت از راستی سبب انحراف و سرگردانی از راه راست می­گردد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ اسماعیل کریمی، خطیب جمعه اهل سنت روستای لبنی شهرستان سیریک استان هرمزگان، در جمع نمازگزاران جمعه، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوا و خشیت الهی، به بیان اهمیت صدق و راستی در اسلام و سفارش به آن پرداخت.

وی با بیان این نکته که مبنای زندگی مومنان باید بر پایه صدق و راستی استوار باشد، عنوان کرد: غفلت از راستی سبب انحراف و سرگردانی از راه راست می­گردد.

شیخ کریمی با اشاره به آیه ۷۰ سوره حدید «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ قُولُوا قَوْلًا سَدِیداً؛ اى کسانى که ایمان آورده‌اید! تقواى الهى پیشه کنید و سخن (حقّ و) استوار گویید.» خاطر نشان کرد: دین اسلام مقام و جایگاه ویژه ای برای راستگویان قائل بوده و دروغگویان را مذمت می­کند.

خطیب جمعه اهل سنت روستای سلمه ای در پایان خطبه در راستای اهمیت صدق و درستی به آیه ۷۱ سوره احزاب « یُصْلِحْ لَکُمْ أَعْمالَکُمْ وَ یَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ فَقَدْ فازَ فَوْزاً عَظِیماً؛ خداوند کارهاى شما را اصلاح کند و گناهانتان را بیامرزد؛ و هر کس خدا و رسولش را اطاعت کند، بدون شکّ به رستگارى بزرگى دست یافته است» استناد کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*