۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر هرمزگان
  • شناسه : 39313
  • ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۵۵
صلح جهانی نیازمند تلاش همگانی است
صلح جهانی نیازمند تلاش همگانی است
خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس:

صلح جهانی نیازمند تلاش همگانی است

سیدعبدالباعث قتالی گفت: روز جهان عاری از خشونت، به معنای تلاش همگانی برای صلح جهانی و دور کردن خشونت از تفکرات برای تقویت صلح و امنیت در جهان است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، به نقل از تسنیم، سید عبدالباعث قتالی در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس اظهار داشت: اخلاق از نشانه های ایمان است، اخلاق اسلامی یعنی اینکه به سمت خیرخواهی و صلح تمایل داشته باشیم.

وی افزود: اخلاق یعنی به خاطر صلح و زندگی بهتر از برخی حقوق بگذریم و خیرخواه جامعه، دوستان و خانواده باشیم.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: جامعه و خانواده‌ای پایدار می‌ماند که افراد در آن به سمت خیرخواهی و صلح تمایل داشته باشند و این مسئله از دستورات اکید اسلام است.

وی ادامه داد: در آستانه روز جهان عاری از خشونت قرار داریم این روز به معنای تلاش همگانی برای صلح جهانی و دور کردن خشونت از تفکرات است چرا که اگر صلح و امنیت باشد قطعا زندگی بهتری در انتظار جامعه انسانی و بشریت خواهد بود.

شیخ قتالی با تاکید بر اینکه طلاب و دانشجویان مسوولیت سنگینی بر دوش دارند، گفت: بیش از چند دهه است بزرگان کشور برای تقویت حوزه و دانشگاه تلاش می کنند، اگر دانشگاه ما علمی باشد و کار پژوهشی در آن صورت گیرد ما در مسیر پیشرفت قرار می گیریم و میراث گرانبهایی برای نسل های آینده به یادگار باقی خواهیم گذاشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*