۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر كردستان
  • شناسه : 18141
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
ضعف ایمان از دلایل سقوط خواص است/ سکوت نکردن در برابر ظلم مهم‌ترین درس مکتب حسین(ع) است
ضعف ایمان از دلایل سقوط خواص است/ سکوت نکردن در برابر ظلم مهم‌ترین درس مکتب حسین(ع) است
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار:

ضعف ایمان از دلایل سقوط خواص است/ سکوت نکردن در برابر ظلم مهم‌ترین درس مکتب حسین(ع) است

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه ضعف ایمان از دلایل سقوط خواص است، گفت: هرگاه اخلاص درونی و عدم تحمل مشکلات در درون شخص رخنه کند عزت فردی و اجتماعی فرو می‌ریزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا دکتر لقمان محمدیان در خطبه‌های سقوط خواص و دلایل آن از دیدگاه قرآن اظهار کرد: راستی چرا بعضی از افراد در اوج سعادت ظاهری ایمان و عزت میان جامعه در لحظه‌ای سقوط می‌کنند.

به گفته وی، پیامبر رحمت کسانی هستند که عمل می‌کنند به عمل اهل بهشت که یک ذراع می‌ماند وارد بهشت شوند، اما ورق برمی‌گردد و وارد جهنم می‌شوند !!

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه در قضیه کربلا کسانی در مقابل امام حسین علیه الصلاه و السلام قرار گرفتند که قبلاً در صف سربازان امام علی «سلام خدا بر او باد» جانباز شده بودند، عنوان کرد: این افراد جزو کسانی بودند که در نظر مردم خوشبختان قیامت شناخته شده بودند.

محمدیان تصریح کرد: اینها سر مبارک اهل بیت پیامبر را از تن جدا کردند و یاران و خانواده پاک ایشان را شهید یا زندانی کردند؛ همان اشخاص که جزء خواص جامعه بودند.

وی با بیان اینکه فاجعه‌ای در کربلا به بار آوردند که هر دلی و وجدان بیداری از آن ناراحت می‌شود و برگی ننگین در تاریخ بر چهره آنان است، اظهار کرد: حرکت سیدنا امام حسین علیه السلام الگوی جوانمردی و عزت و ایمان و درس آزادگی است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار خاطرنشان کرد: مکتب و نهضت امام حسین(ع) درس شرافت و زیر بار ظلم نرفتن و سکوت نکردن در برابر استکبار جهانی و خیانت و ظلم را به بشریت داده است.

وی در ادامه به نمونه‌های از سقوط خواص در قرآنگریزی زد و گفت:  بلعم باعور در اوج احترام میان مومنان و دارای دانش و آگاهی بود که در مسیر گمراهی قرار گرفت که خداوند در آیه ۱۷۵ سوره اعراف به آن اشاره می‌فرماید.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت:  انسانی مانند برصیصا بعد ۷۰ سال عبادت دچار زنا و قتل شد و در هنگام قصاص برای شیطان سجده برد!

وی به دلایل سقوط خواص هم اشاره کرد و گفت:  ترس از جنگ از طرف دشمنان و خودباختگی خواص؛ در حالی که خداوند به مومنین می‌فرماید که دشمنان اسلام جرأت جنگ با مسلمانان متحد را هرگز ندارند،  تبعیت از هوای نفس و تکذیب حقیقت و  حسادت و حقد از دلایل سقوط خواص است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کسانی که در تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی ایران نیز دچار سقوط شدند یکی از اصلی‌ترین دلیل حسادت درونی آنها بوده‌ است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه ضعف ایمان از دیگر دلایل سقوط خواص است، گفت: هرگاه اخلاص درونی و عدم تحمل مشکلات در درون شخص رخنه کند عزت فردی و اجتماعی فرو می‌ریزد.

وی افزود: خداوند شرط پیروزی و سربلندی جامعه و اقتدار در مقابل جنایتکاران و استکبار را داشتن ایمان بر می‌شمارد.

وی با بیان اینکه ترک فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نیز موجب سقوط خواص می‌شود، اذعان داشت: جامعه‌ای که در آن دعوت به عزت و ایمان و اعتقاد سالم توحیدی ترک شود و عالمان نسبت به اتفاقات جامعه بی‌تفاوت باشند و مردم و مسئولان را از اعمال زشت باز ندارند هم خود و هم اجتماع سقوط خواهد کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*