۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر كردستان
  • شناسه : 14748
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است
عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است
امام جمعه موقت سقز

عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است

امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است، گفت: مسلمان باید همواره خداوند بزرگ را عبادت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از کردستان،  ماموستا انور آدمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز سقز به فلسفه عبادت از دیدگاه دین اسلام پرداخت و اظهار کرد: مسلمان باید همواره خداوند بزرگ را عبادت کند.

وی با بیان اینکه عبادت از نظر اسلام سرلوحه تعلیمات، است، اضافه کرد: باور نکنید که یک کسی در دنیا پیدا بشود که در مسائل اخلاقی و اجتماعی مسلمان خوبی باشد ولی در مسائل عبادی مسلمان خوبی نباشد .

وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه عید بزرگ قربان قرار داریم، گفت: مردم در این ایام در  راستای دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه تلاش کنند.

امام جمعه موقت سقز تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرماید«در عبادت کوشش کنید و در ماه‌های محرم و ذالحجه عبادت را بیشتر و روزه بگیرید بر اجرای فرامین الهی تاکید کرد.

وی در ادامه به اهمیت ایجاد اشتغال با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال در جامعه در اولویت کار مسؤولان قرار گیرد  و والدین نیز  فرزندان خود را به فراگیری علوم و فنون مهارتی مطابق علاقه تشویق کنند.

وی با اشاره به ایجاد بسترهای مختلف در راستای ترویج و توسعه آموزش‌های حرفه‌ای در استان، گفت: جوانان باید با استفاده از این ظرفیت‌ها ضمن یادگیری مهارت‌ها مورد نیاز بازار زمینه اشتغال خود را فراهم سازند.

امام جمعه موقت سقز به ایجاد واحدهای تولید با ظرفیت اشتغال‌زایی بالا در شهرستان سقز هم اشاره کرد و افزود: در برخی شهرها کارخانه‌هایی احداث شده است که برای ده‌ها نفر شغل ایجاد کرده است که ایجاد چنین واحدهایی با ظرفیت اشتغال‌زایی بالا در شهرستان سقز نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت سقز در بخش دیگری از خطبه‌ها با تاکید بر توجه به انجام کارهای خیر عنوان کرد: در نگاه قرآن آنچه خیر را خیر می سازد، بیشتر به انگیزه شخص برمی‌گردد.

وی در پایان گفت: قرآن تأکید می‌کند که خداوند پاداش خود را به صرف عمل خیر در خارج منوط نمی‌کند بلکه اجر را در دو مولفه یک عمل خیر و دوم خود شخص استوار می‌کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*