۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر كردستان
  • شناسه : 18132
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
عمل صالح و تقوای الهی راه نجات از عذاب الهی در قیامت است
عمل صالح و تقوای الهی راه نجات از عذاب الهی در قیامت است
امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران سنندج

عمل صالح و تقوای الهی راه نجات از عذاب الهی در قیامت است

امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران سنندج گفت: انجام عمل صالح و تقوای الهی راه نجات انسان از عذاب الهی در روز قیامت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا سیدزکریا حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران سنندج، اظهار کرد: هر کس به خدا پناه ببرد کسی نمی‌تواند او را گمراه کند.

وی تصریح کرد: مرگ راهی است که تمام مخلوقات خداوند آن را تجربه می‌کنند خداوند خطاب به انسان‌ها می‌فرماید روزی همه شما خواهید مرد و به سوی پروردگارتان باز می‌گردید به فکر درست کردن قیامتتان با بهره‌گیری از مزرعه دنیا باشید.

امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران سنندج اضافه کرد: جمع کردن توشه برای قیامت و خودداری از خوردن ماه حرام و غیره از دستورات دین اسلام است که موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

وی با بیان اینکه نقل است هر زمان بحث قبر می‌شد حضرت عثمان خیلی گریه میکردن دلیل را از ایشان پرسیدند، جواب داد« قبر اولین منزل ماست هرکس به سلامت اولین مرحله را برود بقیه مراحل را هم به سلامت طی خواهد کرد و اگر اولین مرحله را به سلامت رد نکند بقیه مراحل را هم نمی‌تواند.

ماموستا حسینی با بیان اینکه زمانی که مرگ انسان فرا می‌رسد هیچ کس را یارای کمک‌رسانی به او نیست، گفت: تنها عمل صالح است که در آن شرایط به داد انسان می‌رسد.

امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران سنندج اضافه کرد: فردای قیامت در صحرای محشر باید در برابر پروردگارمان قرار گیریم از این رو از همین امروز باید به فکر قیامتمان باشیم تا در آن روز سخت روسیاه نشویم.

به گفته وی، در آن روز سخت کسانی که اهل بهشت هستند و از اصحاب یمین هستند نامه اعمالشان به دست راستشان داده می‌شود و کسانی که در انجام دستورات الهی کوتاهی کرده‌اند به عنوان اهل جهنم عذاب سختی انتظارشان را می‌کشد.

وی تصریح کرد: عذاب و فشار قبر انقدر سخت است که حتی رسول الله زمانی که روح مبارکشان از بدن جدا می‌شد فرمودند« هیچ چیزی به اندازه فشار قبر و عذاب قبر سخت نیست»!

امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران سنندج با بیان اینکه در روز حساب و قیامت پشیمانی سودی ندارد، گفت: در آن زمان وقت جبرانی برای انسان وجود ندارد و هیچ فرصتی درکار نیست و باید حساب و کتاب پس بدهیم.

وی با بیان اینکه از امام شافعی نقل است که فرموده‌اند گناه هزار شاخه دارد که اگر به بدن انسان ریشه کند بیرون کشیدن آن از بدن انسان کار سخت و دردآوری است، اظهار کرد: رسول الله می فرمائید وقتی جنازه آدم صالح را برای تسلیم کردن قبر می‌برند می‌گوید من را زود ببرید چون بهشت در انتظارم است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*