۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر خراسان » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 14410
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
عید قربان عید بندگی و امتحان الهی است
عید قربان عید بندگی و امتحان الهی است
عالم اهل سنت روستاي مژن آباد خواف:

عید قربان عید بندگی و امتحان الهی است

مولوي سيد حسام الدين حسيني گفت: عید قربان، عید قربانی کردن منیت ها، خودخواهی ها و هر آنچه وابستگی مادی و مالی به دنیا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید حسام الدین حسینی عالم اهل سنت روستای مژن آباد خواف، در گفتگو با خبرنگار این دفتر با اشاره به اینکه خداوند بندگانش را همواره در معرض امتحانات سخت و آسان قرار می دهد اظهار داشت: انسان دائما در این دنیا در حال امتحان است تا در این میان بندگان خالص و پاک از بندگان خودخواه شناخته شوند. در این امتحان الهی عده ای سرفراز و موفق و عده ای هم سرافکنده و نا موفق می باشند.

وی افزود: عید قربان، عید قربانی کردن منیت ها، خودخواهی ها و هر آنچه وابستگی مادی و مالی به دنیا می باشد. در این عید بزرگ الهی مسلمانان نشان می دهند که بندگی محض خداوند را پذیرفته اند و برای اثبات آن حاضرند هر امر و دستور الهی را اطاعت کنند تا مانند حضرت ابراهیم خلیل (ع) ، در درگاه خداوند متعال روسفید شوند.

ایشان ادامه داد: عید قربان عید توجه و رسیدگی به محرومان و مستضعفان جامعه نیز هست چرا که مسلمانان باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت کنند و از مشکلات هم آگاه و برای رفع گرفتاری های افراد نیازمند و مستحق تلاش کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*