فضیلت نماز جمعه به خاطر آن است که مسلمانان در کنار یکدیگر جمع می شوند
عبدالحمید آخوند بهمن گفت: پیامبر(ص) فرمودند، هرکس نماز جمعه بخواند، ثواب حج و عمره برای او نوشته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، عبدالحمید آخوند بهمن در خطبه های این هفته نمازجمعه اهل سنت شهر بجنورد ضمن بیان فضیلت های نماز جمعه اظهار داشت: مسلمانان در روز جمعه در هر کاری که هستند باید کار خود را رها کنند و به نماز جمعه بروند.

وی افزود: فضیلت نماز جمعه به خاطر آن است که مسلمانان در کنار یکدیگر جمع می شوند و این نامگذاری به خاطر اجتماع مومنین است.

آخوند بهمن گفت: پیامبر(ص) در حدیثی می فرمایند، شماها به نماز جمع و جماعت لازم و حاضر شوید و حاضر شدن شما گناهان شما را پاک و برکت های شما را زیاد خواهد کرد. به همین خاطر خداوند به شماها درجه های زیادی خواهد داد.

خطیب جمعه اهل سنت بجنورد ادامه داد: در روز جمعه حضرت آدم خلق شده است و دوم در روز جمعه حضرت آدم از آسمان به زمین آمده و از دنیا رفته است. در روز جمعه لحظه ای است که هرکسی آرزویی داشته باشد خداوند به او خواهد داد چه دنیوی چه اخروی. در این مورد اختلاف زیاد است و بعضی از علماء گفته اند که این لحظه برآوردن شدن آرزوها در روز جمعه است و بعضی ها هم گفته اند، بین نماز عصر و مغرب است.

آخوند بهمن اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمودند، هرکس نماز جمعه بخواند، ثواب حج و عمره برای او نوشته خواهد شد.

ایشان در ادامه صحبت های خود با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند، بزرگترین وظیفه نیروی انتظامی پاسداری از ارزش های اصیل انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در برهه ی کنونی ما نظاره گر هستیم که نیروی انتظامی همراه با سایر نیروهای مسلح و نهاد های امنیتی کشور تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، برای صیانت از جان و مال و نوامیس مردم با هرگونه عاملی که بخواهد، رضایت و احساس امنیت آحاد جامعه را مورد تهدید و خدشه قرار دهد، قاطعانه برخورد می کند.

آخوند بهمن ابراز داشت: بنده حقیر به نمایندگی از مردم اهل سنت شهر بجنورد جا دارد تقدیر و تشکر از این نیروهای انقلابی و مدافعان برقراری امنیت در جامعه داشته باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست