فعالیت ۱۰ مدرسه دینی اهل سنت در فارس
معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس از فعالیت بیش از ۱۰ مدرسه علوم دینی اهل سنت در این استان خبر داد و گفت: این مدارس همگی در مناطق جنوب استان مستقر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از فارس، رسول طهمورث‌پور، معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از فعالیت بیش از ۱۰ مدرسه علوم دینی اهل سنت در این استان خبر داد و گفت: برخی از این مدارس در دو بخش بانوان و آقایان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمام این مدارس در مناطق جنوب استان فارس مستقر هستند، افزود: مدارس مذکور در مناطقی چون اوز، لطیفی، خنج، گله‌دار، کاریان، عمادده و خور مستقر هستند که در برخی از مناطق دو یا سه مدرسه مشغول به فعالیت است.

طهمورث‌پور در ادامه از برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآن ویژه طلاب، مدرسین و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت در این استان خبر داد و گفت: مرحله مقدماتی این مسابقات در آبان‌ماه در سطح مدارس علوم دینی برگزار خواهد شد که برگزیدگان آن به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، زمان برگزاری مرحله استانی را آذرماه و مرحله کشوری را اسفندماه امسال اعلام کرد و گفت: هنوز میزبان مرحله کشوری در سال جاری مشخص نشده است.

وی با اشاره به رشته‌های این مسابقات گفت: این مسابقات در رشته‌های حفظ ۳، ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و کل قرآن، قرائت تحقیق و ترتیل و مفاهیم قرآن در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود.

طهمورث‌پور با یادآوری اینکه حفظ ۳ جزء تنها در مرحله مقدماتی برگزار می‌شود و دیگر مرحله استانی و کشوری ندارد، گفت: در سال‌های گذشته مسابقات بخش بانوان تنها در مراحل مقدماتی و استانی برگزار می‌شد و مرحله کشوری نداشت اما امیدواریم امسال مرحله کشوری نیز به این مسابقات اضافه شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست