مبارزه با ظلم بواسطه امر به معروف و نهی از منکر
"شیخ علی ماهیگیر" اولین مرحله در مبارزه با ظلم را امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، آقای علی ماهیگیر، خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع رسول الله(ص)، روستای گهردو از توابع شهرستان سیریک استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه ۲۲شهریور ماه به آسیب شناسی ظلم از دیدگاه قرآن و معارف اسلامی پرداخت.

خطیب جمعه اهل سنت گهردو شهرستان سیریک پس از بیان معنا، انواع و جایگاه ظلم در معارف اسلامی تصریح کرد: از میان انواع سه گانه ظلم ، ظلم بندگان نسبت به هم، از نمونه ظلم هایی است که مورد بخشش الهی قرار نمی­گیرد.

وی  ادامه داد: ظالم مورد لعنت خداست و در بساری از آیه های قرآن این مقوله به طریقی مورد توجه و انذار قرارگرفته است.

شیخ علی ماهیگیر پس از برشمردن مصادیق ظلم بندگان نسبت به هم ، با اشاره به چندین نمونه ی تاریخی تاکید کرد: که عقوبت ظلم هرگز فراموش نمی شود.

خطیب جمعه روستای گهردو در ادامه خطبه جمعه با ذکر حدیثی قدسی و روایاتی از حضرت محمد مصطفی (ص) خاطر نشان کرد: بی تردید دعای مظلوم مورد استجابت پروردگار قرار دارد.

وی مبارزه با ظلم را در وهله اول از طریق امر به معروف و نهی از منکر امکان پذیر قلمداد کرد و عنوان ساخت: قیام مردم در مقابل ظلم از دیگر مراحل مبارزه با ظلم و ظالم است.

شیخ ماهیگیر در پایان با اشاره به نقش مهم ملت در تحقق تمدن نوین اسلامی، افزود: تلاش در راستای ازبین بردن زمینه های ظلم و ستم در جامعه و  نهادینه کردن عدل  و قسط که هدف اصلی پیامبران الهی بوده از وظایف آحاد ملت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست