محبت اهل بیت پیامبر سبب نجات انسان می گردد
مولوي سید معصوم عبداللهی گفت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر و تقویت دین خدا قيام كردند و در اين راه به شهادت رسيدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید معصوم عبداللهی خطیب جمعه اهل سنت نیلشهر تربت جام در خطبه های این هفته به مقام و منزلت شهدای اسلام به ویژه مقام والای شهدای کربلا و سیدالشهداء حضرت امام حسین پرداخت.

مولوی عبداللهی در سخنان خود گفت: امام حسین(ع) محبوب رسول الله و نور چشم اصحاب پیامبر و بنا به دعوت مردم کوفه راهی سرزمین عراق گردید و حضرت امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر و تقویت دین خدا عازم این سفر گردیدند که متاسفانه مردم متظاهر و دروغ گوی کوفه که بارها ملتمسانه از امام حسین دعوت کرده بودند، عهد شکنی کردند و با طاغوت دمشق یزید ملعون و ابن زیاد همکاری نمودند وخون پاک جگر گوشه رسول الله و ۷۲ تن از یاران شان را بناحق ریختند و جهنم و غضب خدای تعالی را بجان خریدند.

خطیب جمعه اهل سنت نیل شهر با بیان احادیثی پیرامون مقام و فضایل حضرت حسین(ع) اظهار داشت: رسول الله(ص) در رابطه با مقام و منزلت امام حسین(ع) می فرمودند، حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ حسین از من است و من ازحسینم خدایا دوست بدار هرکس که حسین را دوست می دارد و دشمن باش با کسیکه با حسین دشمنی می کند، در ادامه گفت: محبت اولاد رسول الله بیانگر دوست داشتن شخص پیامبراست.

مولوی عبداللهی افزود: اصحاب از رسول الله(ص) پرسیدند از اهل بیت خود از همه بیشتر چه کسانی را دوست می دارید، آن حضرت فرمودند، حسن وحسین را همچنین فرمودند، محبت اهل بیت من سبب نجات انسان می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست