مراسم فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی سراج الدین نیاز آباد شهرستان بندر ترکمن
مراسم فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی سراج الدین روستای نیاز آباد شهرستان بندر ترکمن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در این آئین با بیان اینکه، انبیاء الهی برای هدایت بشر آمدند، گفت: دین مبین اسلام برخلاف سایر ادیان دیگر هم نگاه به دنیا دارد و هم نگاه به آخرت و انبیای الهی آمدند تا ضمن هدایت بشر، انسانها را به سعادت برسانند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، فلسفه بعثت انبیاء هدایت بود، افزود: انبیاء الهی نیامده بودند که فقط راه را نشان بدهند بلکه آنها مامور بودند که مخاطبین خود را به سرمنزل مقصود برسانند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور تصریح نمود: پیامبر (ص) به دنبال این بود که همه بشر را هدایت کند چون دین مبین اسلام و رسالت پیامبر (ص) رسالت ابدی و جهانی بود.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، اولین و مهم ترین رسالت انبیاء الهی دعوت به توحید بوده، افزود: پیامبر (ص) آمده بود تا همه بشریت را هدایت کند و منحصر به عصر و زمان خاصی نیست.
وی با بیان اینکه، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید، جامعه بر دو قطب و محور تقسیم می شود، تصریح نمود: اولین محور، محور الهی است که باید افراد به دنبال بندگی خداوند باشند تا معبود خویش را بهتر بشناسند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه، محور دوم را مبارزه با کفر و طاغوت عنوان نمود و افزود: یعنی اینکه از کفر و طاغوت دوری کرده و با آن به مبارزه بپردازد.
وی با تاکید براینکه، طاغوت به دنبال این است که بندگان خدا را از مسیر هدایت دور کند، اظهار کرد: جریان کفر و طاغوت یک جریان پیچیده ای است که منحصر به زمان و مکان خاصی نیست و در همه زمان و مکان و عصرها جریان کفر و شیاطین ادامه داشته است.
وی گفت: در برابر پیامبر (ص)، امثال ابوجهل و ابولهب با توحید مبارزه کردند و افراد را به انحراف می کشاندند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، امروز جریان کفر و شیطان با قوت بیشتری وارد میدان شده است، اظهار نمود: امروز می بینیم که استکبار جهانی دست به دست هم دادند و در برابر دین ایستاده اند تا دین را ناکارآمد جلوه بدهند که دین به درد زندگی مردم نمی خورد و به درد افرادی که در پی مسجد و محراب هستند خلاصه شود.
وی با تاکید براینکه، امروز دشمن با ابزاری که در اختیار دارد به دنبال ایجاد شبهه و شک و تردید است، گفت: امروز دشمنان از طریق فضاهای مجازی و ماهواره ها به نسل جوان ما اعلام می کنند که دین و خدا در جامعه نقشی ندارند و به دنبال ایجاد شبهه هستند.
وی با بیان اینکه، امروز توقع و انتظاری که پیامبر (ص) از علما و روحانیون دارد، در گذشته نبوده است، افزود: علما و روحانیون باید طلاب و شاگردان خود را مجهز به علوم دین کنند تا بتوانند شبهات و اشکالاتی که به اصل دین وارد شده است را پاسخ بدهند.
وی با بیان اینکه، خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی، دین اسلام احیا شد و باعث گردید تا ادیان دیگر نیز احیا شوند، افزود: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مقاومت جریانی است که در برابر جریان کفر ایستاده است و امروز ما شاهدیم که با شکل گیری جریان مقاومت که جریانی محوری، اسلامی و الهی است، نگاه ها و باورهای امت اسلامی بهم نزدیک شده است و هرکسی که موحد، خدا پرست و آیین مقدس اسلام را قبول دارد در پی تقویت آن است.
وی با بیان اینکه، امروز با رهبری های خردمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی به پیش می رود و اهدافش در دنیا گسترده می شود، تصریح نمود: باور داریم که دین مبین اسلام دینی است که همه عالم را فرا بگیرد و باعث گردد بشریت زیر محور توحید قرار بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست