مراسم فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی مهدیه مسجد النبی (ص) بندر ترکمن
مراسم فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی مهدیه مسجد النبی (ص) بندر ترکمن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در این آئین با اشاره به اینکه بزرگ ترین رسالت انبیاء تبلیغ، ارشاد و راهنمایی مردم بوده است، گفت: در روایات آمده است که دو رکعت نماز عالم از ۷۰ رکعت و در برخی روایات هم آمده است از ۷۰ سال عبادت عابد برتر است و این مهم به دلیل آن است که عالم وقتی خداوند را عبادت و بندگی می کند براساس معرفت و شناخت است.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه در زمان پیامبر (ص) افرادی بودند که در برابر ارشاد و راهنمایی های پیامبر (ص) به مقابله می پرداختند تا مانع رسیدن سخن حق به گوش مردم باشند، تصریح نمود: قرآن کریم می فرماید، آنچه باعث گمراهی و انحراف افراد جامعه می شود جهل مردم است و معمولا استکبار و قدرتمندان نیز از جهل و نادانی مردم سوء استفاده می کنند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه، قرآن کریم روش تبلیغ و ارشاد مردم توسط انبیاء الهی علما و روحانیون را سه نوع بیان می کند، افزود: ۱- براساس حکمت است، یعنی سخنان محکم و استوار همراه با ادله عقلی و نقلی می تواند برای افراد جامعه اثرگذار باشد.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه افزود: امروز طلاب و روحانیون باید احکام و معارف دین را برای جامعه و خصوصا نسل جوان با سخنان استوار و منطقی بیان کنند که قطعا سخنان دارای حکمت را پذیرا خواهند شد.
وی، دومین شیوه تبلیغ انبیاء الهی را نرمی و لطافت گفتار بیان نمود و افزود: این مهم می تواند الگویی برای علما و روحانیون باشد که در بیان ارشاد و راهنمایی با تندی سخن نگویند، زیرا خداوند در قرآن کریم عامل موفقیت پیامبر (ص) را برخوردهای نرم و منطقی عنوان کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه افزود: ما وظیفه داریم در برخورد با اقشار جامعه و خصوصا جوانان بگونه ای رفتار کنیم که باعث جذب آنها به دین اسلام باشیم زیرا امروز صدها شبکه ماهواره ای علیه دین و آیین پیامبر (ص) هجمه می آورند و باید با سعه صدر و برخورد اسلامی با آنان مقابله کنیم.
وی پرهیز از جدل را سومین روش بیان و شیوه تبلیغ انبیاء الهی عنوان کرد و گفت: علما و انبیاء در مقام جدال و درگیری لفظی برنمی آمده اند و کلامشان از روی منطق و محبت بوده است.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه، امروز آثار پیروزی اسلام و امت اسلامی را در جهان مشاهده می کنیم، تصریح نمود: راهش این است که با اخلاق و رفتار صمیمانه نسل جوان را به سمت خود بیاوریم و از هجمه های گوناگونی که باورهای آنان را هدف قرار داده است آگاه نماییم.
وی با تاکید براینکه، امروز وحدت جهان اسلام را شاهد هستیم افزود: مقام معظم رهبری نه تنها در ایران بلکه در همه جهان اسلام به عنوان محور حق با تدبیرهای خردمندانه جهان اسلام را رهبری و هدایت می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست