۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار دبیرخانه » دفتر كردستان
  • شناسه : 10486
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
مردم کردستان در محبت به عترت سرآمد و پیشتاز هستند/وجود یک مسجد به ازای هر هزار نفر در کشور
مردم کردستان در محبت به عترت سرآمد و پیشتاز هستند/وجود یک مسجد به ازای هر هزار نفر در کشور
رئیس شورای هماهنگی دهه کرامت کشور:

مردم کردستان در محبت به عترت سرآمد و پیشتاز هستند/وجود یک مسجد به ازای هر هزار نفر در کشور

 رئیس شورای هماهنگی دهه کرامت کشور گفت: مردم کردستان در محبت به عترت سرآمد و پیشگام و پیشتاز است و وجود اماکن زیارتی و امامزادگان در استان کردستان بیانگر میزبانی خوب مردم کردستان از اهل بیت(ع) بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ قرآن و عترت که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان عرصه قرآنی در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دهه کرامت ظرفیت ارزشمندی برای یادگیری، تمرین و انجام وظیفه و خدمت‌رسانی به مردم است.

به گفته وی، شعار امسال دهه کرامت که همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به پایان می‌رسد خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت (ع) است.

وی با تاکید براینکه قرآن برای دنیا و آخرت ما برنامه دارد، گفت: کلام الله کتاب زندگی است که شفا و رحمت از آن برای همگان نازل می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی دهه کرامت کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان داشت: سخنان قرآن و اهل بیت نجات بخش تمام مردم دنیا هستند و اگر به آنها عمل شود شاهد برقراری جامعه‌ای قرآنی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بهترین مکتب مکتبی است که حرف‌های ادیان دیگر را بشنود و بعد ببینید کدام راه نجات است تا به آن تمسک کند.

وی در ادامه با بیان اینکه نسبت مساجد و مکان‌های مذهبی در سرانه کشور بیش از یک‌هزار نفر است، گفت: این نسبت در کردستان نصف می‌شود و به ازای هر ۵۰۰ نفر است و این بیانگر علاقمندی کردستانی‌ها به فضاهای مذهبی بوده و ارزشمند است.

وی اضافه کرد: مردم کردستان در محبت به عترت سرآمد و پیشگام و پیشتاز است و وجود اماکن زیارتی و امامزادگان در استان کردستان بیانگر میزبانی خوب مردم کردستان از اهل بیت(ع) بوده است.

رئیس شورای هماهنگی دهه کرامت کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به موضوع گام دوم انقلاب هم اشاره کرد و گفت: در گام دوم انقلاب اگر به دنبال دینی، مذهب و عقیده ای هستید هیچ مکتب و نظام و کتابی به جز قرآن نیست و ما به این معتقدیم.

حجت‌الاسلام ارزانی قرآن را کتاب زندگی برشمرد و یادآور شد: قرآن کریم نازل شد تا کسانیکه به آن ایمان دارند شفا و رحمت از آن بگیرند.

حجت‌الاسلام ارزانی اعلام کرد: برای اینکه بدانید کدام کتاب و مکتب راه نجات دارد تا به آن تمسک بورزید همه کتب و مکاتب را بخوانید و بدانید که قرآن کریم کامل‌ترین کتاب بوده و برای تمام مردم دنیا نجات بخش است.

وی اضافه کرد: کسانیکه کتاب خدا را در عصر حاضر سرلوحه خود قرار داده‌اند در این جلسه حضور پیدا کرده‌اند و امید که خداوند همه ما را در مسیر قرآن مستدام کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*