بسته ویژه خبری؛
مروری بر خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه‌ی گذشته
مروری بر گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه ی هفته گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده‌ی سخنان و خطبه‌های امام‌جمعه‌های اهل سنت ۷۷ نماز جمعه هستیم. گفتنی است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود هست و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه‌های سایر شهرستان‌های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده‌ی خطبه‌های نماز جمعه‌ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه قشم:

دنیا قرارگاه ابدی نیست

شیخ عبدالرحیم خطیبی گفت: ده واقعیت سرنوشت ساز برای همه ما انسان ها مطرح بوده که نباید از آن غفلت ورزید، یکی از این واقعیت ها و حقایق زندگی انسان، گذرگاه و موقت بودن سرای دنیا و قرارگاه نبودن آن است.

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر:

سردار سلیمانی معمار فتح مقابله جامع بین المللی علیه داعش بود

ماموستا مصطفی محمودی اظهارداشت: آمریکای جنایتکار در طول تاریخ همیشه به دنبال ظلم به سایر کشورها و مخصوصا کشورهای اسلامی بوده است که سردار سلیمانی در مقابل آن ایستاده بود.

 

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر:

آمریکای خونخوار باید این را بداند که قطعا نیروهای سپاه پاسداران ، انتقام خون شهید سلیمانی را خواهند گرفت

ماموستا مصطفی محمودی شهادت سردار رشید اسلام، مجاهد عالیقدر و خستگی ناپذیر ،اسوه مقاومت و ایثار و فداکاری، رشید و شجاع  سردار حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همراهان که امروز به درجه شهادت نائل آمدند خدمت مقام معظم رهبری، ملت قدرشناس ایران اسلامی، جبهه مقاومت، سپاه پاسداران  و خانواده ایشان تسلیت عرض نمود.

 

امام جمعه گنبد کاووس:

یکی از بزرگترین معضلات جامعه ما گرفتار شدن مردم در دام طمع ورزی بلاخص در تجارت است.

آخوند عبدالکریم جاوراز دیدگاه اسلام حرص و طمع ورزی خصیصه ای زشت، فساد آور و ضد ارزش های انسانی و قرآنی هستند، افزود: در معاملات خود قانون و شرع را در نظر گرفته و حدود الهی را رعایت کنید.

 

امام جمعه اهل سنت تکاب:

یکی از نشانه های بزرگ اسلام مسئولیت و قضاوت است

ماموستا یحیی اسماعیلی گفت: همه امانتداریم از پدر و مادر تا روحانیون و خطبا و معلمان و مسئولین که موظفند امانت را رعایت و به درست ترین وجه به دست صاحبش بسپارند.

  

امام جمعه مسجد نور ارومیه:

نفسی را که خدا کشتنش را حرام قرار داده است نکشید مگر به حقش

ماموستا محمد سعید باباصفری با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید به بررسی مسئله سقط جنین و معضلات آن در جامعه معاصر پرداخت و گفت: به بیان ساده،سقط جنین به این معناست که خداوند متعال به مرد و زنی فرزندی عطا کند و آنها با استفاده از روشهای پزشکی جدید این جنین در شکم مادر را قبل از تولد از بین ببرند.

 

خطیب نمازجمعه اهل سنت مسجد النبی کلاته محمد علی پهلوان بجنورد:

برزخ، قیامت، پل صراط، بهشت و دوزخ حق است و وعده خداوند حق است

آخوند شاگلدی یزدانی گفت: برزخ، قیامت، پل صراط، بهشت و دوزخ حق است و وعده خداوند حق است که در این بین باید مراقب باشید، زندگی دنیوی شما را از آخرت غافل نکند زیرا که زندگی شما سرانجام و عاقبتی دارد و عمر هر انسانی مشخص است.

 

امام جمعه رضا آباد رامیان:

شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکای جنایتکار موجب غم و اندوه ملت بزرگ ایران شد

مولوی عبیدالله جمالزایی گفت: این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبیری و ملت بزرگ ایران و خانواده آن شهید بزرگوار تسلیت عرض می نماییم.

 

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ:

بهترین روزها روز جمعه است

ماموستا اجمد ویسی اشاره به فرمایشات پیامبر (ص) کرد و گفت: بهترین روزها روز جمعه است زیرا حضرت آدم درروز جمعه خلق شده ودراین روز وارد بهشت شده ودر جمعه نیز از بهشت خارج شده است وقیامت درروز جمعه هست.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای تازه یاب:

از جمله حقوقی که در اسلام به آن تاکید شده است،‌ احترام کوچکترها به بزرگترهاست

آخوند قلی پورگفت: رسول اکرم(ص) فرمودند، کوچکترها به بزرگتر ها  و عبور کننده به نشسته و قلیل به کثیر و سوار ه به پیاده سلام دهد.

 

امام جمعه نلاس سردشت:

ایمان بخدا باید در دوست داشتن دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا رنگ دهد

ماموستا خدر رحیمی اظهارداشت: عمل به تولی وتبری در هر زمان دیگری امروز ضروری است زیرا دشمنان با پوشیدن لباس میش خود را خودی جلوه میدهند و هرروز در گوشه ای ضربه ای به امت اسلامی میزنند،که خود شاهد در شمال آفریقا وغرب آسیا وحتی اروپا با اسلام هراسی بوده و هستیم.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای یکه سعود:

هدف قرار دادن پایگاه های آمریکایی در عراق نشان از صلابت و اقتدار نیروهای نظامی ما دارد

آخوند خال محمد سرفراز گفت: امروز امنیت کشور ما مرهون دلاورمردانی است که با تمام وجود به حراست از آب و خاک کشور می پردازند و جان خود را فدا می کنند.

 

امام جمعه علی آباد بوکان:

سالمندان آینه زندگی و نماد تجربه و دانایی دنیوی هستند

ماموستا عمر ذاکری اظهارداشت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید کسانی که به سالمندان احترام و برای آنها ارزش قائل نباشند از ما نیستند و لازم است، نسبت به پدران و مادران و افراد سالمند توجه ویژه‌ای داشته باشند

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای باغلق:

نافرمانی انسان در بهشت باعث شد که او به دنیای دیگر تبعید شود

آخوند قاری یزدانی گفت: کسی که اعمال خیر در این دنیا انجام دهد در آخرت نیز با اعمال خیر و خوب محشور می شود ولی اگر چنین نباشد در آن دنیا نیز بدبخت می شود.

 

سخنران نمازجمعه اهل سنت روستای حصارچه:

مردم باید راه شهید سردار سلیمانی بزرگوار را ادامه دهند

محمد آخوند ساجدی گفت: شهید قاسم سلیمانی سرداری بزرگ و با اقتدار بودند و امروز امنیت کشور ما مدیون جانفشانی این شهید بزرگوار و سایر شهدای اسلام انقلاب است.

 

خطیب جمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبیاء بجنورد:

خداوند بندگان خود را با اسباب و وسایل مختلف آزمایش می کند

آخوند مقصود وحیدی گفت: در روز قیامت کسانی که در دنیا توبه نکرده اند و به قیامت خداوند ایمان نیاورده اند، مورد بازخواست قرار خواهند گرفت و از آنها حساب و کتاب گرفته می شود.

 

سخنران نماز جمعه شهر فراغی:

اخلاق به عنوان اصلی ترین رکن تثبت فرهنگ در جامعه اسلامی است

آخوند منصور حسین پور گفت: اخلاق به عنوان اصلی ترین رکن تثبت فرهنگ در جامعه اسلامی است که رعایت این اصل مهم اخلاقی می تواند جامعه و اجتماع را از بروز آسیب ها حفظ کند.

 

امام جمعه سیمینه بوکان:

امنیت ، انسان‌های مؤمن از ترس‌های قیامت است

ماموستا عمر قادرپور گفت: ایمان به خدا به قلب انسان حالتی می‌بخشد که اندوه و نگرانی در آن نمی‌ماند و از غیرخدا نمی‌ترسد؛ زیرا همۀ امکانات و همۀ هستی و قدرت‌ها، به سبب ایمان به خداوند است.

 

امام جمعه قره تپه بندر ترکمن:

امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول اصلی اسلام است

امام جمعه قره تپه بندر ترکمن گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول اصلی و عملی دین مبین اسلام است.

 

امام جمعه ربط سردشت:

اگر میخواهید مردم همچون پروانه به دور تابوتتان طواف کنند باید ویژگیهای آسمانی شدن داشته باشید

ماموستا عثمان یوسفی گفت: قیامت حیات ناب و خالص است و مرگ برای اهل بهشت نیست.

 

خطیب  جمعه اهل سنت میناب چاه فعله شرقی هرمزگان:

امنیت رکن اساسی و از ضروریات هر جامعه ای است

شیخ صادق فرهیان فر به موضوع جایگاه و اهمیت امنیت در جامعه پرداخت و گفت: تقوای الهی چه به صورت پنهان و چه آشکار از مهم ترین رکن تهذیب و خودسازی است.

 

امام جمعه بوکان:

انسان خداجو هیچوقت به کسی خیانت نمی کند

ماموستا عباس احمدی باغ اظهارداشت: خداوند درقرآن میفرمایند ای ایمان داران به خداوند به رسول خدا و امانت های یکدیگر خیانت نکنید درحالی که میدانید خیانت چه گناه بزرگی است

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای باغ بالا قشم:

اجرای عدالت، مبنای جوامع اسلامی است

شیخ هارون خورسند گفت: یکی از اهداف ارسال رسولان الهی اجرای عدالت توسط مردم است.

 

امام جمعه سردشت:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اقدامی شجاعانه بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق را موشک باران نمود

ماموستا محمد واوی گفت: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته مستقیم و رو در رو حتی یک تفنگ بسوی نظامیان آمریکا شلیک شود اما اینکار از سوی جمهوری اسلامی انجام گردید ، اگرچه دشمن همیشه سعی کرده اینگونه حرکات و اقدامات را کمرنگ توجیه کند

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای نهند هرمزگان:

وقار و فروتنی از ویژگی های عباد الرحمن

شیخ حمزه خورشیدی اظهار داشت: در سوره فرقان خدای عزوجل صفاتی را ذکر فرموده که هربنده ای دارای این صفات باشد عبادالرحمن یعنی بنده خاص خدای عزوجل به حساب می آید.

 

امام جمعه اهل سنت نقده:

یکی ازپیامهای دین اسلام احساس مسئولیت مسلمانان به همدیگر است

ماموستا مامد کلشی نژاد گفت: یکی ازپیامهای دین اسلام این است که نسبت به هم احساس مسئولیت داشته باشند و دربرهه های مختلف به داد همدیگر برسند تاکفر با نقشه های شوم خود مسلمانان و مومنین را استسمار نکند وبرآنها رهبری ننماید.

 

خطیب جمعه نماز جمعه نیلشهر تربت جام:

جوانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند

مولوی دین محمد تیموری گفت: جوانان سرمایه های اجتماعی کشور ما هستند و تربیت صحیح آنها می تواند آینده این کشور را تضمین نماید.

 

خطیب جمعه اهل سنت بندر عباس:

هر‌گونه ماجراجویی علیه ایران بدون پاسخ نخواهد ماند‌

خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: حمله موشکی به پایگاه‌های استکباری اقتدار انقلابی کشور را به نمایش گذاشت و این پیام را به دشمنان رساند که هر گونه ماجراجویی بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

خطیب جمعه اهل سنت بهمدی هرمزگان:

موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد در عراق از افتخارات و مباحات کشور ایران است

مولوی گرگیچ بهمدی گفت: موشک باران مقر متجاوزان امریکایی و پادگان نظامی عین الاسد در عراق از افتخارات و مباحات کشور ایران است.

 

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا:

بزرگان دینی ما همواره آرزوی شهادت را داشتند

حجت الاسلام حمید مومنی با اشاره به حادثه هواپیمای اوکراینی در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران، این ضایعه را به خانواده های داغدیده که مسافران آن از کشور های مختلف از جمله اوکراین، افغانسان و ایران بوده اند، تسلیت گفت و در ادامه سخنان خود به تبیین فضیلت شهادت در راه خدا پرداخت.

 

امام جمعه مریوان:

خون شهید سلیمانی اتحاد ملی را مستحکم‌تر کرد

ماموستا شیرزادی با اشاره به حضور پرشور مردم ولایت‌مدار و غیور ایران اسلام در تشییع پیکر پاک و مطهر سرداررشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش، اظهار کرد:از همه مردم شریف وغیور ایران اسلامی و بویژه مریوان بابت این حضور دشمن شکن تقدیر می‌کنیم.

 

امام جمعه نگین شهر:

حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس تهران به گنبد مردم گلستان را دغدار کرد

آخوند ابوبکر خوجملی ضمن تسلیت به خانواده های بازماندگان حادثه تلخ واژگونی اتوبوس تهران به گنبد گفت: این حادثه غم انگیز موجب ناراحتی و داغدار شدن مردم استان گلستان شد و از خداوند متال برای جانباختگان آمرزش الهی، برای خانواده های آنان صبر و شکیبایی و برای آسیب دیدگان این حادثه نیز آرزوی صحت و بهبودی کرد.

 

امام جمعه اینچه برون:

جایگاه انسان های با تقوا در بهشت است

آخوند مدد آقا هوشمند درباره توصیف بهشت و جهنم سخنانی ارائه نمود و گفت: جایگاه انسان های صالح، با تقوا و مومن در بهشت است.

 

امام جمعه کامیاران:

دشمنان بدانند بیرق شهید سلیمانی بر زمین نمی‌ماند

ماموستا توفیق قربانی گفت: دشمنان باید بدانند با مرگ شهید سلیمانی راه این سردار اسلام پایان نمی‌یابد و بیرق دست این شهید زمین نخواهد ماند.

 

سخنران نماز جمعه مراوه تپه:

شهادت سردار سلیمانی ملت بزرگ ایران را داغدار کرد

ناصر قاری پهلوان دوجی ضمن تسلیت به شهادت رسیدن سردار سلیمانی گفت: شهادت این سردار عزیز ملت بزرگ ایران را در غم و اندوه قرار داد.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد:

انتقام سخت رزمندگان اسلام از آمریکای جنایتکار در طول تاریخ بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است

مولوی غلام نبی توکلی گفت: انتقام واقعی و اصلی زمانی صورت می پذیرد که همه اشغالگران از سرزمین های اسلامی خارج و به کشورهای خود بازگردند.

 

امام جمعه بانه:

صبر در برابر مصیبت‌ها ایمان انسان را محکم می‌کند

ماموستا عبدالرحمان خدایی اظهار کرد: سقوط  هواپیما در نزدیکی فرودگاه امام خمینی باعث از دست رفتن جان تعدادی از هموطنان شد، این اتفاق تلخ را به خانواده‌ها آنها تسلیت می‌گوئیم و خود را شریک غم آنها میدانیم.

 

امام جمعه شهر فراغی:

از اقتدار سپاه پاسدارن نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر می کنم

آخوند محمد امین صفری ضمن تسلیت به خانواده های بازماندگان حادثه تلخ واژگونی اتوبوس تهران به گنبد گفت: این حادثه غم انگیز موجب جان باختن تعدادی از هم استانی های عزیزمان شد و درخواست می کنم تا با رسیدگی و توجه بیشتر و بهتر دیگر شاهد بروز چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

امام جمعه موقت مسجد بهاران سنندج:

خداوند انسان‌ها را با مصیب و مشکلات امتحان می‌کند

ماموستا سید زکریا حسینی اظهار کرد: خداوند اگر کسی را هدایت کند هیچ کس نمی‌تواند او را گمراه کند.

 

امام جمعه دیواندره:

شلیک موشک‌های سپاه به پایگاه عین‌الاسد آن را به عین الجسد تبدیل کرد

ماموستا مرادی اظهار کرد: مردم نقاط مختلف کشور در مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش سنگ تمام گذاشتند.

           

امام جمعه موقت مهاباد:

سردار سلیمانی با چهار دهه مجاهدت، نقشی بی‌نظیر درامنیت و حفظ تمامیت ارضی کشورایفا کرد

ماموستا محمودی گفت: رشد و توسعه در همه زمینه‌ها به عنوان موتور محرک کشور در سایه امنیت، تقویت می‌شود که باید آحاد جامعه قدردان و حافظ آن باشند.

 

امام جمعه اهل سنت شهرمشهدریزه:

محبت به اهل بیت پیامبر(ص) جزئی از اعتقادات اهل بیت است

مولوی عبدالکریم علی بایی گفت: اهل بیت پیامبر(س) در زندگی اهل سنت جایگاه ویژه ای دارند و اهل سنت نام فرزندان خود را از میان نام های اهل بیت انتخاب می کنند و در نمازهای خود به آنها درود می فرستند.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه:

شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات کوردهای سوریه و عراق داشت

ماموستا نوری گفت: شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات بخش ایزدی‌ها و کوردهای سوریه و عراق داشتند.

 

امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان:

حضرت علی(ع) الگوی کامل زهد و تواضع هستند

ماموستا سیدعلی حسینی گفت: حضرت علی(ع) الگوی کامل به لحاظ علم، زهد، شجاعت، اخلاق، تواضع و مهربانی بودند.

 

خطیب نمازجمعه اهل سنت تربت جام:

نعمت های خداوند با هیچ وسیله مادی قابل شمارش و حساب نیست

مولوی منصور عبدی گفت: همه انسانها باید برای آنچه که خداوند به آنها لطف و عنایت داشته شکر گذار باشند ومعبود خود راهرگز فراموش نکنند به دستورات او و فرستادگانش توجه و از آنان پیروی نمایند.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای پرکان گیشو:

حسد فاسد کننده قلب است

شیخ اکبر هدایت نیا در خطبه های نماز جمعه گفت: یکی از بیماریهایی که قلب را فاسد می­کند حسد، کینه، کبر و غرور است.

 

امام جمعه اهل سنت کنگان:

آمریکا مایه بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه است

شیخ محمد جمالی در سخنانی در توصیف شجاعت و شهامت سردار بی‌بدیل جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی  بیان و این رزمنده و مجاهد اسلام را حافظ امنیت و شوکت و اقتدار جهان اسلام در برابر آمریکای جنایتکار و استکبار دانست.

  

خطیب جمعه اهل سنت محله یکبینی شهرستان جاسک:

حفظ وحدت جامعه اسلامی در جامعه کنونی امری ضروری است

شیخ راشد بندار گفت: در برهه ای که دشمن آشکارا علیه نظام اسلامی دست به جنایت میزند، حفظ وحدت جامعه اسلامی، امری ضروری است.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای فتویه هرمزگان:

خداوند مرگ و حیات را خلق کرده تا نیکوکاران را شناسایی کند

شیخ طیب خنجی گفت: خداوند مرگ و زندگی پدید آورده ، تا ما را بیازماید که کار کداممان بهتر و نیکوتر خواهد بود.

 

خطیب جمعه اهل سنت چاهو غربی قشم:

صبر و شکر از نشانه های مومن واقعی است

شیخ علی مرادی به موضوع بردباری و پاداش آن پرداخت و گفت: با استناد به آیه ۱۵۳ سوره بقره« یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاهِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ‌» خداوند در این آیه شریفه به منظور غلبه بر مشکلات و سختی های زندگی، مسلمانان را به استعانت صبر و نماز راهنمایی کرده است.

 

امام جمعه اهل سنت شیف:

امنیت کشور را مرهون خون پاک شهدا هستیم

سید حسن حسینی گفت: اگر دلاوری‌های سردار حاج قاسم و هم‌رزمانش نبود امنیت نداشتیم؛ امنیت کشور را مرهون خون پاک شهدا هستیم.

 

امام جمعه تاتار علیا:

حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران – گنبد موجب تألم و تأثر فراوان شد

آخوند حاجی محمد جرجانی ضمن عرض تسلیت به جان باختن تعدادی از هم استانی های عزیز در حادثه واژگونی اتوبوس تهران گنبد گفت: حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران  گنبدکاووس در محور سوادکوه که بر اثر آن تعدادی از هم استانی های عزیزمان جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مصدوم شدند، موجب تألم و تأثر فراوان شد.

  

خطیب جمعه اهل سنت روستای چاه ماخور هرمزگان:

هدف از بعثت پیامبران، ایجاد صلح و امنیت است

شیخ سهراب باقری به موضوع صلح و اصلاح در بین مردم پرداخت و گفت: صلح و اصلاح بین مردم از موضوعات مورد رضایت خداوند متعال است.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای بحل جاسک:

اقتدار نظامی ایران اسلامی در حمله به پایگاه آمریکا

به موضوع امنیت در کشور پرداخت و یکی از نعمت های الهی در کشور، نعمت امنیت است که کشورهای دیگر با توجه به نا آرامی ها و وجود جنگ و اغتشاشات از این نعمت الهی محروم هستند.

 

امام جمعه خاش:

حامی و تابع تمامی اقدامات به جای سپاه و فرامین رهبری می باشیم

مولوی حسین زهی: به خانواده های جان باختگان حادثه هوایی و جانباختگان در تشییع جنازه سردار سلیمانی در کرمان و درگذشت دکتر امینی فرد نماینده فقید ایرانشهر را به ملت شریف ایران و شما عزیزان تسلیت عرض می کنم.

  

خطیب جمعه اهل سنت بندر گروگ هرمزگان:

مبارزه با تروریسم، وظیفه هر مسلمانی است

شیخ عیسی ملاحی با اشاره به آیات قرآن گفت: اتحاد، همدلی و ایستادن درصف مبارزه با تروریسم و دشمنان اسلام از وظایف تمام مسلمانان است.

 

امام جمعه موقت اهل سنت گوده از توابع کنگان؛

وظیفه ما در قبال نعمات شکر به درگاه خداوند هم به زبان و هم به عمل است

شیخ حسین درستکار: دنیا سالن بزرگی است که انسان‌ها در آن وارد می‌شوند تا امتحان بدهند و از آنجا خارج بشوند.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای تدروئیه هرمزگان:

ذکر خدا مهم ترین عامل آرامش انسان است

شیخ یوسف ملاحی گفت: از مهمترین و با ارزشترین و پر ثمرترین یادها، یاد خداوند متعال است که با یاد او انسان سربلند و سعادتمند می شود.

 

خطیب جمعه اهل سنت خواف:

شهید حاج قاسم سلیمانی تمام عمر خویش را برای امنیت کشور عزیزمان صرف کرد و مقابل مستکبران جهان ایستاد

مولوی خیرالله نیکخوی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با فدا کردن جان خود به ما درس ایثار و از خودگذشتگی و دفاع از مظلوم تا آخرین قطره خون داد.

 

امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی:

اقدام سپاه پاسداران در انتقام از جنایت اخیر آمریکا «به موقع» و «قدرتمندانه» بود که موجب خرسندی مردم شد

مولوی سید احمد عبداللهی گفت: سپاه همانطور که وعده داده بود به وعده خود عمل کرد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری «دوران بزن در رو» تمام شد.

 

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه:

پاسخ سپاه پاسداران قدرت ایران را به دنیا نشان داد

ماموستا مُلا محمد محمدی با اشاره به پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه‎‌های نظامی آمریکا، گفت: این عملیات غرورآفرین قدرت ایران اسلامی را به دنیا نشان داد.

 

امام جمعه موقت سقز:

شهید سردار سلیمانی نماد واقعی استکبار ستیزی بود/مردم در آبادسازی مساجد مشارکت کنند

ماموستا ملامحمود ابن‌الخیاط گفت: شهید سردار سلیمانی نماد واقعی استکبار ستیزی بودند و در راه دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی به شهادت رسیدند.

 

امام جمعه اهل سنت نخل تقی:

پاسخ موشکی رزمندگان اسلام آمریکا را به وحشت انداخته است

شیخ محمد انزاری: مردم آمریکا بهتر است خودشان رئیس‌جمهور قمارباز و احمقشان را به هلاکت برسانند تا که بشریت از شر او راحت شوند.

 

امام جمعه بوئین بانه:

جوانان تضمین کننده توسعه همه جانبه هر جامعه‌ای هستند/ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی

ماموستا عبدالرحمن صالحزاده به ضرورت توجه به نسل جوان تاکید و اظهار کرد: قرآن می‌فرماید« خداوند شما همان خداوندی است که انسان را از نطفه‌ای به وجود آورد و رشد و نمو بخشید.

 

خطیب جمعه روانسر:

آمریکا و اسرائیل به دنبال تجزیه و تفرقه افکنی بین کشورهای خاورمیانه را دارند

ماموستا ملا محمد محمدی گفت: وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی و آمریکا از ابتدا به دنبال تجزیه کشورهای بزرگ خاورمیانه از جمله ایران، عراق، سوریه و لبنان بودند تا با تفرقه‌افکنی و تبدیل آنها به کشورهایی کوچک تر و ضعیف تر قدرت دفاعی آن‌ها را کاهش دهند و وابسته به خود سازند.

  

امام جمعه اهل سنت بیجار:

سیلی سپاه پاسداران به آمریکا هیمنه آن رژیم سفاک را در هم شکست

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: سیلی پر از ابهت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی غیور مردان محور مقاومت و ایستادگی بر صورت آمریکا و نابودی کامل بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در چند دقیقه همه مسلمانان جهان را خوشحال کرد و هیمنه آن رژیم سفاک که خود را قدرت برتر جهان می داند در هم شکست.

 

امام جمعه اهل سنت روستای مژن آباد:

پاسخ دندانشکن و فوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنایت آمریکا نشان از توانمندی،‌ صلابت و آمادگی کامل نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات خارجی دارد

مولوی سید حسام الدین حسینی با تشکر و قدردانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ دندان شکن به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانشان اظهار داشت: آمریکای جنایتکار بلافاصله و بعد از مدت کمی از به شهادت رساندن شهید حاج قاسم سلیمانی جواب این جنایت خود را دید و فهمید که فرزندان انقلاب در مقابل ددمنشی آنها هرگز سکوت نخواهد کرد.

 

امام جمعه اهل سنت خارگ:

تعلق و دلبستگی به دنیا سیره و شیوه انسانهای بی‌خرد است

شیخ احمدرضا کنعانی: نشانه عقل خودآگاهی است مسلمان نسبت به سخنان و کردار و رفتار خود متعهد است و در پیشگاه پروردگار خود را مسئول و پاسخگو می‌داند.

 

امام جمعه موقت دهگلان:

شلیک موشک‌های سپاه به پایگاه عین الاسد آمریکا اقتدار ایران را به جهان نشان داد/اقدام به موقع سپاه پاسداران قابل تقدیر بود

ماموستا عزیز امیری با تبریک عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران در پی ‌هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد آمریکا در کشور عراق گفت:  این اقدام به موقع و سریع سپاه در واقع اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر بود.

 

امام جمعه اهل سنت سیراف:

ایران اسلامی توانمندتر از آن است که دشمن خیال تجاوز در سر بپروراند

شیخ حسین افروز: غیورمردان ایران‌زمین با اطاعت از امر رهبرشان توانمندتر از هر زمان هر آن‌که اراده کنند تجاوز دشمنان را با سیلی محکم و مشت‌های مرگبار  پاسخ می‌دهند.

 

امام جمعه سروآباد:

شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت را برای ریشه‌کن کردن دشمنان اسلام منسجم‌تر کرد

ماموستا سیدعبدالقادر حسینی گفت: شهادت سردار سلیمانی باعث تاثر و نگرانی همه ملت‌های آزاده جهان شد و جبهه مقاومت را برای ریشه‌کن کردن دشمنان اسلام و پایان دادن به حضور آمریکای جنایتکار در منطقه تقویت، متحد و منسجم تر کرد.

 

امام جمعه قروه:

آمریکا در دوگانه حذف اسرائیل و یا پایان یافتن قدرت افسانه‌ای خود قرار دارد

ماموستا عابدین رستمی گفت: امروزه تمام جبهه مقاومت خونخواه شهید سلیمانی هستند که ایشان چهره واقعی مقاومت و سید الشهدا مقاومت بودند.

 

امام جمعه اهل سنت عسلویه؛

پیامد و سرانجام غالب طلاق‌ها پشیمانی است

شیخ محمدی: یکی از معضلات بزرگ جامعه کنونی مسلمانان این است که با بروز اندک اختلاف و تنشی میان زوجین،اقدام به طلاق است.

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند:

خداوند نسبت به بندگان خود بسیار رئوف و رحیم است

مولوی غلام حیدر فاروقی گفت: خداوند چنان مهربان است، که ما شب و روز مرتکب گناه می شویم، دستورات خداوند را ترک می کنیم اما خداوند به ما مهلت توبه می می دهد و توبه ما را قبول می کند.

 

امام جمعه سنندج:

راه سردار سلیمانی با قدرت ادامه دارد/سیلی به آمریکا سپاه برای ملت ایران غرورآفرین بود

ماموستا فایق رستمی گفت: راه سردار شهید سلیمانی با قدرت ادامه دارد و مردم آزاده ایران و جهان بیش از پیش در برابر استکبار و توطئه‌هایش ایستادگی خواهند کرد.

 

امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی؛

مردم کسانی را که صادقانه خدمت می‌کنند دوست دارند

شیخ حمزه کردی: صرفاً فقط امیدواری بدون عمل نیک و صالح و یا گناه کردن و امیدوار بودن به رحمت الله یک نوع گستاخی است و از  منظر اسلام صحیح نیست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست