امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي:
مسجد پایگاه همبستگی مسلمانان و اولین سنگر در مقابله با دشمنان است
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: امروز مساله مسجد الاقصي مهمترين مساله جهان اسلام است كه مسلمانان بايد به آن اهتمام ورزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی، همزمان با روز جهانی مسجد، در گفتگو با خبرنگار این دفتر، مسجد را مکانی مقدس برای مسلمانان جهان دانست و اظهار داشت: در پیشگاه خداوند بهترین قطعه زمین، مسجد است. اولین اقدام پیامبر بعد از هجرت، ساخت مسجد بود که به نام مسجد قبا می باشد و معراج پیامبر از مسجد آغاز شد. در زمان پیامبر تمام امور مهم جامعه اسلامی در مسجد برنامه ریزی می شد، مشورت پیامبر با اصحاب، اعزام لشکرها برای جهاد، تعلیم و تعلم و…در مسجد انجام می گرفت.

وی افزود: امروز هم تاثیر مسجد در انسجام مسلمین به وضوح مشاهده می شود و در حقیقت مسجد است که در تقویت ابعاد اجتماعی مسلمین خیلی موثر است. مسلمانان نه تنها در مسجد به عبادت خدا به صورت جمعی می پردازند بلکه از طریق مسجد از حال یکدیگر با خبر می شوند و اگر برای کسی از نمازگزاران اتفاقی رخ دهد و یا نیاز به همکاری دیگر مسلمانان داشته باشد، مردم از طریق مسجد از حال او آگاه می شوند.

مولوی عبداللهی با بیان اینکه مسجد محل نزول رحمت الهی است، خاطر نشان کرد: هر زمانی که برای پیامبر امر ناگواری پیش می آمد ایشان بسوی مسجد می رفتند و با خدا راز و نیاز می کردند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه،‌ عمران و آبادانی مساجد را از وظایف مسلمین عنوان کرد و اظهار داشت:  آنچه خیلی لازم و ضروری است اینست که مسلمانان برای آباد کردن مسجد اهتمام نمایند، یعنی رفت و آمد مسلمانان برای اعمال دینی در مسجد زیاد باشد، چون آبادی مسجد با فرش خوب و تزئینات آنچنانی نیست، بلکه آبادی مسجد با اعمال دینی است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) ابراز داشت: پیامبر(ص) فرمودند، یکی از کسانی که روز قیامت در سایه عرش الهی قرار می گیرد، کسی است که دلش وابسته به مسجد است، هر وقت از مسجد خارج می شود مجددا باز وارد مسجد می شود.

ایشان نامگذاری روزی از روزهای سال با عنوان روز جهانی مسجد را بهانه ای برای تشویق مسلمانان، به خصوص نسل جوان برای ارتباط بیشتربا مسجد دانست و اظهار داشت: جوان مسجدی و پایبند احکام دینی از خیلی از آفات و تهاجمات فرهنگی محفوظ می ماند و در دام وسوسه های شیطان گرفتار نمی شود.

وی در پایان مساله فلسطین و مسجد الاقصی را از مهمترین مصائب جهان اسلام دانست و افزود: مسلمانان نباید سالروز جنایت صهیونیست های غاصب در مورد اهانت به مسجد الاقصی را فراموش کنند و سعی و تلاش نمایند تا قداست مسجد را در اذهان افراد جامعه حتی کودکان و نونهالان ایجاد نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست