۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار نماز جمعه » دفتر خراسان
  • شناسه : 46295
  • ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
نافرمانی انسان در بهشت باعث شد که او به دنیای دیگر تبعید شود
نافرمانی انسان در بهشت باعث شد که او به دنیای دیگر تبعید شود
خطيب نماز جمعه اهل سنت روستاي باغلق:

نافرمانی انسان در بهشت باعث شد که او به دنیای دیگر تبعید شود

رشید قاری یزدانی گفت: سختيهاي اين دنيا نتيجه نافرماني اول انسان در دنياي گذشته است و بايد تلاش كند تا دوباره بتواند خدا را از خود راضي كند و به بهشت بازگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، رشید قاری یزدانی در خطبه های این هفته نمازجمعه اهل سنت روستای باغلق گفت: کسی که اعمال خیر در این دنیا انجام دهد در آخرت نیز با اعمال خیر و خوب محشور می شود ولی اگر چنین نباشد در آن دنیا نیز بدبخت می شود.

وی افزود: خداوند متعال انسان را در بهشت خلق می کند و راضی هم نیست که به آن زجر و عذاب دهد و در مقابل آن شیطان را خلق می کند که دشمن انسان است در موقع خلق انسان به آدم و حوا می فرماید که از فلان میوه نباید بخورید ولی آدم و حوا دچار لغزش می شود و از میوه ممنونه می خورد و این باعث اخراج او از بهشت می شود.

ایشان ادامه داد: خداوند می فرماید من شما را در بهشت خلق کردم و بدون هیچ زحمتی صاحب بهشت بودی ولی حال که نتوانستی جلوی نفس خود را نگهداری و از بهشت اخراج شدی برای رسیدن به بهشت باید زحمت فراوان از اعمال نیک بکشی و با زحمت باید بهشت را بدست آوری. با اعمال نیک از جمله نماز روزه زکات خوبی به پدر و مادر انجام حج و ترک گناهان و حرام ها .

آخوند یزدانی ادامه داد: خداوند مهربان رئوف و با عطوفت است با توجه به نزدیکی عید قربان وظیفه همه ما دستگیری و مهربانی و عطوفت از ضعیفان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*