نگاهی گذرا به مسجد جامع اهل سنت شهر پره سر
مسجد جامع حاج سید محمود شرفی واقع در بخش پره سر شهرستان رضوانشهر یکی از مساجد اهل سنت با قدمت در استان گیلان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان: مسجد جامع حاج سید محمود شرفی واقع در بخش پره سر شهرستان رضوانشهر یکی از مساجد اهل سنت با قدمت در استان گیلان است.

این مسجد بالای ۱۷۰سال قدمت دارد و در سال ۱۲۲۵ در زمینی که توسط سید شهاب الدین شرفی وقف شده بود تاسیس شد، هم چنین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۷۳ به دلیل فرسودگی بنا مورد بازسازی، مرمت و توسعه قرار گرفته شده است.

مسجد جامع حاج سید محمود شرفی شهر پره سر دارای دو مناره است و متراژ زمین آن ۷۰۰متر مربع و متراژ بنای داخلی مسجد ۴۰۰ متر مربع می باشد.

منابع مالی مسجد از طریق کمک های مردمی تامین می شود و محوریت تصمیم گیری و مدیریت در این مسجد بر عهده امام جمعه و هیئت امنا بوده است.

امامت جماعت و جمعه مسجد بر عهده حجت الاسلام سید منصور شرفی از روحانیون اهل سنت استان گیلان می باشد که نماز های یومیه و نماز جمعه را به طور مرتب با حضور پر رنگ مردم شهر پره سر برگزار می گردد.

هم چنین جلسات مختلفی از جمله آموزش قرآن، جلسات سخنرانی و برگزاری مراسمات فرهنگی در این مسجد با حضور مردم ، جوانان و نوجوانان برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ بخش پره سر در شهرستان رضوانشهر استان گیلان واقع شده است و جمعیت این بخش بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵، بیش از ۲۸،۰۰۰  نفر گزارش شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست